Aktualności

MIJAJĄCY ROK NIE ROZPIESZCZAŁ PRZEDSIĘBIORCÓW

Legislacyjny bałagan, brak perspektywicznego myślenia u rządzących, praca zdalna na szeroką skalę i wprowadzanie nowych podatków. A wszystko to w cieniu pandemii, która odcisnęła na polskiej gospodarce i kondycji przedsiębiorców ogromne i niespotykane dotąd piętno. Tak wyglądał 2020 rok. Oby kolejny był lepszy!...

arrow

RAPORT COVID-OWY. Z TARCZĄ CZY NA TARCZY? LEGISLACJA W CZASACH ZARAZY

Pracodawcy RP podsumowali pierwszą falę pandemii. Raport COVID-owy. Z tarczą czy na tarczy? Legislacja w czasach zarazy? to pierwsze tak całościowe ujęcie prawodawczej strony walki z koronawirusem. Jej przebieg, pokazany na tle zmieniającej się sytuacji gospodarczej, został poddany przez ekspertów kompleksowej ocenie.

arrow

SAZ Patronem Honorowym

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia zostało Patronem Honorowym wydarzenia jakim jest #II edycja Konferencji HR ARENA ONLINE# Tematyka wydarzenia oscylować będzie wokół zarówno miękkiego jak i twardego HR-u. Na konferencji zostaną poruszone kwestie, m.in. Employer Brandingu, Kultury Organizacyjnej, Narzędzi Rekrutacyjnych w Pracy Zdalnej, Rewolucji na Rynku Pracy oraz w Prawie Pracy 2021. KIEDY: 10-11 grudnia 2020 r. ONLINE, SZCZEÓŁY i ZAPISY: http://hrarena.pl/

arrow

Iwona Szmitkowska Prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia na renomowanej liście Global Power 150 Women in Staffing

Iwona Szmitkowska na prestiżowej liście SIA, została doceniona za wkład w rozwój HR! Iwona Szmitkowska, wiceprezes zarządu Work Service i Prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia po raz kolejny znalazła się na renomowanej liście - Global Power 150 Women in Staffing, publikowanej przez międzynarodową firmę Staffing Industry Analysts. W tej edycji zestawienia jest jedyną Polską zarządzającą firmą z polskimi korzeniami w gronie laureatek. Gratulujemy !!!

arrow

V Kongres Pracy Tymczasowej

V Kongres Pracy Tymczasowej Zapraszamy na V edycję Kongresu Pracy Tymczasowej. Tym razem tak aby zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa kongres odbędzie się w formie cykli webinarów na platformie Evenea. Ideą tegorocznego kongresu jest próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: JAK KRYZYS PRZEKUĆ W SUKCES?

arrow

COVID ZACIEMNIA OBRAZ RYNKU PRACY

Eurostat właśnie opublikował miesięczną stopę bezrobocia w sierpniu dla krajów UE. Pokazuje ona względną stabilizację stopy bezrobocia w Polsce, ale nie dostarcza informacji o kompleksowym stanie rynku pracy. Tymczasem wg badania zgodnego z metodologią europejską w II kw. ponad 270 tys. osób w Polsce straciło pracę. Co więcej, aktywność zawodowa jest w naszym kraju najniższa od 10 lat!

arrow

Barometr Rynku Pracy XIV

Pomimo pandemii Polacy nadal wykazują dość duży optymizm. Choć obawy o utratę pracy deklaruje najwyższy odsetek od 2017 roku, o przyszłość swojego zatrudnienia martwi się jedynie 15,9% pracujących, wynika z ?Barometru Rynku Pracy? przeprowadzonego przez Work Service w lipcu br.

arrow

Ruszył nabór do V edycji konkursu "Siła Przyciągania", konkursu dla pracodawców organizowanego przez Puls Biznesu!

Konkurs ?Siła Przyciągania? ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników. Nagradzamy organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój.

arrow

Pandemia zmienia rynek usług opiekuńczych

Efekt uboczny pandemii: tymczasowo kurczy się czarny rynek usług opiekuńczych w Niemczech. Skorzystać mogą polskie firmy działające legalnie i osoby, które tracą pracę w Polsce. Sekcja Agencji Opieki SAZ: zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w Niemczech nie zmniejsza się, a nawet zwiększa - na opiekę legalną. Zagrożenie koronawirusem i jego skutki bardzo ograniczyły szarą strefę. Z powodu pandemii polskie agencje muszą jednak mierzyć się z nowymi wyzwaniami: wyższymi kosztami organizowania pracy za granicą i faktem, że Polki (szczególnie 50+) dużo ostrożniej podchodzą do tego typu pracy.

arrow

SAZ i SAO jednym z inicjatorów apelu przesunięcia wejścia w życie Dyrektywy o delegowaniu pracowników do 30 lipca 2021 roku

W związku z niemożliwą do przewidzenia i w wielu krajach będących członkami Wspólnoty Europejskiej krytyczną sytuacją wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2 największe organizacje pracodawców oraz izby gospodarcze zwróciły się z apelem o przesunięcie wejścia w życie Dyrektywy o delegowaniu pracowników do 30 lipca 2021 roku. Wśród inicjatorów pisma jest Sekcja Agencja Opieki Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

arrow

Od 4 maja pracownicy transgraniczni bez 14-dniowej kwarantanny

Od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku odbycia kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz.Urz. UEL 77 z 23.03.2016, str.1, z późn. zm.) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach.

arrow

Praca tymczasowa na radarze Rady Rynku Pracy

Wsparcie agencji pracy tymczasowej może okazać się kluczowe dla aktywizacji osób, które straciły zatrudnienie w wyniku zastoju rynkowego spowodowanego przez pandemię - podkreślił na ostatnim spotkaniu Rady Rynku Pracy Michał Podulski, wiceprezes SAZ. Temat ma zostać mocno podjęty już w maju.

arrow

Niepewna równowaga na rynku pracy w czasie kwarantanny - ankieta SAZ

Większość agencji pracy zrzeszonych w Stowarzyszeniu Agencji Zatrudnienia w marcu i kwietniu odczuła znaczne spadki zamówień wynikające ze spadku liczby pracowników firm-klientów i z nadzieją wyczekuje na odmrożenie rynku po majówce. Największe przeszkody w funkcjonowaniu to na dziś zaciskanie pasa przez klientów, obowiązkowa kwarantanna na granicach i ogromna niepewność związana z funkcjonowaniem ?tarczy? oraz zmianami prawa pojawiającymi się z dnia na dzień.

arrow

SAZ partnerem apelu "Czas na Cyfrową Gospodarkę!"

SAZ partnerem apelu "Czas na Cyfrową Gospodarkę!". Dołączyliśmy do grona 20 instytucji popierających apel ?Czas na cyfrową Gospodarkę!? Celem akcji jest zaapelowanie do rządzących z propozycją zmian, które ułatwią funkcjonowanie firm, organizacji i obywateli w czasach koronawirusa.

arrow

Tarcza antykryzysowa

Rząd przygotował pakiet antykryzysowy, tzw. "tarczę antykryzysową", który ma ograniczyć skutki stanu epidemicznego na gospodarkę i przedsiębiorców.

arrow

Koronawirus wpływa na polski rynek pracy tymczasowej

Zmniejszyło się zatrudnienie nowych pracowników w produkcji, logistyce i handlu ? najważniejszych odbiorcach pracy tymczasowej, zamknięta jest granica Polski z Ukrainą. Właściciele agencji mają nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje, kiedy wirus zostanie opanowany.

arrow

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa Biuro SAZ do odwołania pracuje zdalnie. Nadal jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie od 8:00 do 16:00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego!

arrow

Szkolenie - OTWARCIE NIEMIECKIEGO RYNKU PRACY NA OBYWATELI SPOZA UE W 2020

Otwarcie niemieckiego rynku pracy na obywateli spoza UE w 2020 W Niemczech uchwalono regulacje prawne łagodzące wymogi legalnego zatrudnienia pracowników z państw trzecich, w tym z Ukrainy. Wystarczy posiadanie niemieckiej umowy o pracę i uznane kwalifikacje, aby móc pracować w Niemczech i to bez konieczności poświadczania znajomości języka. Sam wykonywany zawód nie będzie miał znaczenia, gdyż przepisy nie ograniczają się tylko do wybranych zawodów, w których są największe braki fachowców.

arrow

SZKOLENIE_BRUNCH

Już 23 stycznia w Warszawie odbędzie się szkolenie w tematach: 1. Zarzadzaniem czasem - jak go mieć więcej na to co ważne w nowym roku, prowadząca Agnieszka Szwejkowska konsultant biznesowy, coach, psycholog. 2. Najważniejsze zmiany w prawie pracy 2019/2020, prowadzący Paweł Chrościcki Kancelaria ZJPL INTERNATIONAL LAWYERS

arrow

SAZ objął patronatem 2. edycję konferencji Employer branding w praktyce

SAZ objął patronatem 2. edycję konferencji Employer branding w praktyce 50% potencjalnych pracowników, mimo dobrych warunków finansowych, nie podejmie pracy w firmie o złej reputacji 62% kandydatów sprawdza informacje o pracodawcy w mediach społecznościowych O 70% podnosi się jakość zatrudnienia w firmach , które tworzą pozytywne doświadczenia wśród kandydatów*

arrow

VII Konferencja SAO - Delegowanie pracowników do UE

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie roku - VII Konferencja SAO - Delegowanie pracowników do UE. Tematem przewodnim są zmiany prawne, które wchodzą w życie w 2020 roku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i oczywiście, do udziału!

arrow

IV Kongres Pracy Tymczasowej

Serdecznie zapraszamy na IV Kongres Pracy Tymczasowej, który odbędzie się 26 września w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna na ul. Zielnej 37.

arrow

Jak zrekrutować rekrutera?

Na ?rynku pracownika? skuteczny rekruter to prawdziwy skarb! Żeby skusić tych najlepszych agencje są skłonne zapewnić im nie tylko dobrą pensję, ale też mieszkanie, dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego czy opiekę dentystyczną. Chętnie też szkolą i kształcą przyszłych rekruterów.

arrow

Siła przyciągania 2019 - SAZ objął patronatem IV edycję konkursu

Puls Biznesu już po raz czwarty szuka firm, które wiedzą jak przyciągać i zatrzymywać talenty! Konkurs "Siła Przyciągania" organizowany przez ?Puls Biznesu? przy wsparciu merytorycznym PwC oraz partnerów: Orange Polska i Lotte Wedel, ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników. Już od trzech lat nagradzane są organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój.

arrow

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia wybrało nowy zarząd

Iwona Szmitkowska, Aneta Janik-Barciś, Michał Podulski, Maciej Kopaczyński i Krzysztof Jakubowski, zostali wybrani do nowego zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ). Wybór prezesa organizacji nastąpi na najbliższym zebraniu zarządu ? najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu br.

arrow

Filipińczycy i Wietnamczycy przyjadą pracować w Polsce

Polskie agencje pracy sięgają coraz dalej w poszukiwaniu chętnych do pracy w naszych zakładach. W azjatyckich konsulatach trwa wizowy zator, jednak nadzieję budzą Filipiny i Wietnam. Agencje pracy chcą też lobbować za zmianą prawa migracyjnego. - Stawka jest dużo wyższa niż tylko nasze interesy. Chodzi o kondycję polskiej gospodarki - mówi Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ).

arrow

SAZ objął patronatem Galę Solidny Pracodawca Roku 2018

Solidny Pracodawca Roku to nagroda stanowiąca potwierdzenie klarowności oraz rzetelności działania firm, co niesie za sobą łatwiejsze nawiązywanie współpracy biznesowej oraz przewagę nad konkurencją w różnego rodzaju przetargach oraz konkursach.

arrow

5th International Recruitment Congress już za nami - zobacz relację!

5th International Recruitment Congress - o trendach w HR dla firm, agencji pracy i rekruterów Jak sztuczna inteligencja pomaga w rekrutacji, czy metoda kija i marchewki jeszcze działa i dlaczego warto uczyć się budowania relacji - te i inne zagadnienia poruszyli prelegenci podczas jedynej w Polsce konferencji o rekrutacji 5th International Recruitment Congress w Warszawie.

arrow

Sztuka rekrutacji w czasach SM, to sztuka budowania relacji!

W grupie Praca Warszawa na Facebooku jest ponad 180 tysięcy osób, 97 proc. polskich managerów jest na Linkedinie, a spawaczy z samej tylko Warszawy jest na tym portalu siedmiuset. Żeby znaleźć kandydata rekruter musi dziś nie tylko śledzić media społecznościowe (nawet Instagrama), zbierać leady rekrutacyjne i budować baseny talentów. Musi też wzbudzać zaufanie i budować relacje.

arrow

Coraz więcej roboty dla robotów w Polsce

Pracują za czterech i są coraz tańsze. Nic dziwnego, że polscy pracodawcy, którzy narzekają na spore deficyty kadrowe, zaczynają sięgać po roboty. Dowodem na wzrost tego trendu jest pierwsza w Polsce agencja pracy robotów, która w tym roku rozpoczęła już realizację pierwszych zleceń.

arrow

Ukraińcy zostaną w Polsce?

Projekt nowej ustawy imigracyjnej w Niemczech wywołał popłoch wśród polskich przedsiębiorców, którzy obawiają się odpływu Ukraińców z Polski i braku rąk do pracy. Eksperci uspokajają: wymagania Niemców są tak wysokie, że sprostają im tylko nieliczni.

arrow

Brexit konsekwencje dla przedsiębiorców

24 stycznia 2019 r. w Warszawa podczas spotkania "Brexit konsekwencje dla przedsiębiorców" zostały omówione przede wszystkim konsekwencje w wariancie no deal. Prelegenci a wśród nich: Marcin Ociepa Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Agnieszka Wołoszyn Zastępca Dyrektora Departamentu Prawa Pracy i dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji odnieśli się do zbliżającej się daty 29 marca 2019r., która to została wpisana do prawa brytyjskiego bez porozumienia w Izbie Gmin, co oznacza, że bezumowny brexit nastąpi automatycznie z mocy prawa.

arrow

Zimowa Akademia SAZ | Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe po 1 stycznia 2019, 17.01.2019 Warszawa

Zapraszamy na szkolenie "Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe w branży Agencji Zatrudnienia po 1 stycznia 2019". 17 stycznia 2019 r. w Warszawie , odbędzie się szkolenie w trakcie którego szczegółowo poruszone zostaną zagadnienia związane ze zmianami jakie czekają pracodawców po 1 stycznia 2019 w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących skrócenia okresu przechowywania akt pracowniczych i ich digitalizacją (ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją) oraz projektu PPK, który to od 1 stycznia 2019 obejmie pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób i następnie co pół roku będzie obejmował kolejne grupy przedsiębiorstw, tak by od 1 lipca 2020 obowiązkiem tym objęci zostali wszyscy pracodawcy.

arrow

Jesienna Akademia SAZ | Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe po 1 stycznia 2019, 11.12.2018 KRAKÓW

Zapraszamy na szkolenie "Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe w branży Agencji Zatrudnienia po 1 stycznia 2019". 11 grudnia w Krakowie, odbędzie się szkolenie w trakcie którego szczegółowo poruszone zostaną zagadnienia związane ze zmianami jakie czekają pracodawców po 1 stycznia 2019 w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących skrócenia okresu przechowywania akt pracowniczych i ich digitalizacją (ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją) oraz projektu PPK, który to od 1 stycznia 2019 obejmie pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób i następnie co pół roku będzie obejmował kolejne grupy przedsiębiorstw, tak by od 1 lipca 2020 obowiązkiem tym objęci zostali wszyscy pracodawcy.

arrow

Delegowanie to nowa perspektywa, czy zagrożenia dla polskich firm? Relacja z VI Konferencji SAO

Delegowanie pracowników do krajów UE to - szczególnie w świetle nowej dyrektywy - gorący temat. Dlatego VI Konferencja Sekcji Agencji Opieki (SAO) działającej w ramach Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), była w całości poświęcona związanym z tym zagadnieniom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były europosłanka Danuta Jazłowiecka oraz Prezes ZUS - prof. Gertruda Uścińska. Pracodawcy RP byli patronem wydarzenia.

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd