Media

Strefa Biznesu: Nadal możesz wyjechać na saksy

Wraz z początkiem wakacji zaczyna się boom na pracę sezonową. Wiele osób zastanawia się, czy już w trakcie sezonu może znaleźć atrakcyjną ofertę wyjazdu zarobkowego. Okazuje się, że tak.

arrow

Dziennik Gazeta Prawna: Skarga na nieuczciwą konkurencję

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ) zgłosiło do Państwowej Inspekcji Pracy nieuczciwe praktyki jakie stosują niektórzy pośrednicy. Sposobów na oszczędzanie kosztem zatrudnionych jest wiele począwszy od stosowania umów o dzido wraz ze zleceniami (dzięki temu firmy oszczędzają na składkach), a skończywszy na fikcyjnym wolontariacie.

arrow

Wyborcza.biz: Praca po Brexicie

Co stanie się z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii? Nie powinni obawiać się utraty pracy z dnia na dzień. Wielka Brytania będzie prawdopodobnie zabiegać o status zbliżony do norweskiego, bo brakuje jej pracowników i nie może pozwolić sobie na pozbycie się Polaków i Polek - uważają eksperci.

arrow

TOK FM: Raport gospodarczy

Przybywa nieuczciwych firm pośrednictwa pracy. Jak nie dać się złapać oszustom - radzi Jarosław Adamkiewicz

arrow

Rzeczpospolita: Od czerwca zmiany w delegowaniu

Firmom wysyłającym pracowników za granicę przybędzie niedługo obowiązków, a zagraniczne organy szybciej wyegzekwują kary nałożone na polskich przedsiębiorców. Komentują Krzysztof Jakubowski i Marta Dobkowska.

arrow

Puls HR: Pracownik tymczasowy z umową o pracę. Idzie nowy trend

Według Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia w 2015 roku pracownicy tymczasowi byli zwykle zatrudnieni u pracodawcy przez okres nie dłuższy niż 8 miesięcy.Coraz więcej pracodawców oferuje stałe zatrudnienia pracownikom wcześniej zatrudnionym tymczasowo. Propozycję stałego zatrudnienia po okresie pracy tymczasowej w 2015 roku otrzymał co piąty pracownik.

arrow

Rp.pl: Etat wraca do łask

Spada atrakcyjność umów-zleceń. Nawet pracownicy tymczasowi coraz częściej otrzymują umowy o pracę. W ubiegłym roku co piąty z pracowników tymczasowych dostał ofertę stałego zatrudnienia w firmie, do której był delegowany ? informuje najnowszy raport Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, do którego dotarła ?Rzeczpospolita". Raport oparty na danych 53 firm zrzeszonych w SAZ (z potentatem usług HR w regionie Work Service na czele) potwierdza też rosnący udział pracowników tymczasowych zatrudnianych w ramach umów o pracę na czas określony, w tym o pracę tymczasową.

arrow

Puls HR: Polscy pracodawcy przeciwni dyrektywie o delegowaniu pracowników. Bez pracy może zostać 260 tys. Polaków

- Największe w Polsce organizacje pracodawców występują przeciwko planowanym zmianom. Ich obawy budzi brak prowadzenia konsultacji ws. zmian dyrektywy o delegowaniu pracowników. - Nowe przepisy o delegowaniu pracowników mogą zagrozić zatrudnieniu około 2 mln osób, w tym nawet 260 tys. Polaków. - Według SAZ proponowane przez Unię przepisy mogą również doprowadzić do wzrostu zatrudnienia w szarej strefie.

arrow

Dziennik Gazeta Prawna: IDENTYCZNE WYNAGRODZENIE OSŁABI KONKURENCJĘ

Równa płaca za taką samą pracę, dodatki do pensji obowiązujące w danym kraju czy ograniczenie świadczenia usług do 24 miesięcy - takie zmiany zaproponowała wczoraj komisarz UE Mariannę Thyssen. Przeciwko nim protestują polskie firmy wysyłające podwładnych do pracy za granicę.

arrow

Puls HR: Po zmianach w ustawie w Polsce nie będzie się opłacało delegować pracowników?

? Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą. ? Pracodawcy alarmują, że z powodu nowych regulacji utratą pracy zagrożonych jest kilkaset tysięcy osób co roku korzystających z tej formy zatrudnienia. ? Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE.

arrow

Onet.pl: Tysiące zagrożonych miejsc pracy

Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników, ale zarówno unijna dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców. Alarmują oni, że z powodu nowych regulacji utratą pracy zagrożonych jest kilkaset tysięcy osób co roku korzystających z tej formy zatrudnienia, a polski rynek może niemal całkowicie zniknąć.

arrow

Nf.pl: Polacy mogą stracić pracę w UE przez nową ustawę

Polacy mogą stracić pracę w UE przez nową ustawę. Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców. Alarmują oni, że z powodu nowych regulacji utratą pracy zagrożonych jest kilkaset tysięcy osób.

arrow

Onet.pl: Państwowe urzędy pracy nie są przygotowane do aktywizacji długotrwale bezrobotnych

Prywatne służby zatrudnienia wspierają urzędy pracy w aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych, czyli pozostających bez pracy nawet kilkanaście lat. W Polsce działa prawie 60 takich urzędów, co oznacza, że tylko co szósty powiat może być przez nie obsługiwany. W tym roku na tego typu wsparcie z budżetu trafi 230 mln zł. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia przekonuje, że w przyszłym roku kwota ta powinna być kilka razy wyższa, zwłaszcza że zainwestowane środki wracają do budżetu w postaci składek.

arrow

Puls HR: Aktywizacja długotrwale bezrobotnych

Aktywizacja długotrwale bezrobotnych. Problem chcą rozwiązać prywatne agencje zatrudnienia ? Chcielibyśmy docelowo, aby w Polsce powstało 350 prywatnych urzędów pracy. Dzisiaj funkcjonuje ich niespełna 60 - mówi Grzegorz Tokarski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

arrow

Praca Interia.pl: Bezrobocie może wzrosnąć

Rok 2015 był rekordowy dla naszego rynku pracy. Bezrobocie było najniższe od 2008 roku, stopniowo rosły też wynagrodzenia. Dalsze podnoszenie płac jest konieczne ze względu na niedobór pracowników w niektórych branżach. Rynek pracownika powinien się utrzymać również w 2016 roku. Zmiany legislacyjne mogą jednak spowodować większe zainteresowanie outsourcingiem, a w drugiej połowie roku również niewielki wzrost bezrobocia.

arrow

Who is who w Gazecie Finansowej

W dzisiejszym rankingu osób z HR znalazło się trzech członków Zarządu SAZ oraz aktywny Członek Stowarzyszenia. Gratulujemy! Dodatkowo artykuł Moniki Kamińskiej na temat korzystania z usług agencji pracy tymczasowej.

arrow

Outsourcing pod lupą fiskusa

Jeżeli kontrakty z agencjami przy tymczasowej okażą się nieważne, firmy mogą mieć kłopoty. Nawet jeżeli usługodawca płacił zaliczki na PIT, skarbówka wykaże zaległość finansową.

arrow

Odpowiedni dobór oferty świadczeń pozapłacowych

Pracodawcy mają świadomość, że w obecnej sytuacji na rynku pracy sama pensja to za mało, aby pozyskać i zatrzymać w firmie najwartościowszych pracowników. Wymagania wobec pracodawców rosną z roku na rok wraz z wchodzeniem na rynek pracy coraz młodszych roczników, które na równi z pensją cenią sobie harmonię pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Aby trafnie wybrać pozapłacowe motywatory, trzeba przede wszystkim znać swoich pracowników.

arrow

Szkodliwe rozdrobnienie

Z roku na rok przybywa agencji zatrudnienia, co zaostrza konkurencję. Paradoksalnie, traci na tym klient.

arrow

Pożegnanie z pracą na etacie

"Rewolucja na rynku pracy" pod takim tytułem odbyła się kolejna debata w Rzeczpospolitej, w której udział wziął Prezes Zarządu SAZ Jarosław Adamkiewicz

arrow

TVN24

Między końcem listopada a połową stycznia 20 tys. dodatkowych miejsc pracy.

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd