Media

Money.pl: Gra o miliony. Unijne przepisy i podejście Zachodu zagrożeniem dla polskich firm i pracowników

Na rozpoczętej przez prezydenta Francji wojnie o warunki pracy stracą polscy pracownicy. Będą mieli prosty wybór - albo zapłacą więcej za możliwość wyjazdu, albo zasilą szarą strefę, gdzie nie przysługuje im żadna opieka. Na trudne czasy muszą przygotować się także firmy, które już deklarują przenoszenie działalności. 

[...]

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, największa organizacja zrzeszająca tego typu firmy działających na naszym rynku, cytuje przedstawicieli branży przyznających otwarcie, że francuscy czy niemieccy urzędnicy "nękają" polskie firmy i naciskają na przeniesienie ich do ich państw.

Krzysztof Jakubowski, wiceprezes spółki InterKadra oraz SAZ otwarcie mówił o tym, że kontrole Francuzów są "bezpardonowe, dokuczliwe i uciążliwe” i choć firma zawsze ma komplet dokumentów, to urzędnicy pojawiają się średnio dwa razy w miesiącu. - Na końcu każdej z nich urzędnik zazwyczaj dodaje "nieoficjalnie": "załóżcie firmę tutaj, to przestaniemy przychodzić" - podkreślił.

 

Więcej na money.pl 

https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gra-o-miliony-unijne-przepisy-i-podejscie,206,0,2417614.html

Członkowie SAZ