Informacje prasowe

Jak rozpoznać profesjonalną agencję zatrudnienia?

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC AGENCJĘ ZATRUDNIENIA?

JAK ROZPOZNAĆ PROFESJONALNĄ AGENCJĘ?

                                                                                                 

Każdego roku  pojawia się coraz więcej agencji zatrudnienia. Duże tempo przyrostu notują zwłaszcza te, które specjalizują się w zatrudnianiu osób z konkretnych branż. Dlatego tak ważne jest aby kierując się wyborem agencji, najpierw wyszukać te biura, które rekrutują pracowników z interesującego nas sektora, co przyspieszy poszukiwania nowego zatrudnienia oraz ułatwi znalezienie oferty, która idealnie będzie pasować do naszych umiejętności oraz posiadanych kwalifikacji. Doświadczony konsultant dzięki doskonałej znajomości rynku, wiedzy na temat planowanych projektów pracodawcy, wysokości zarobków czy atmosfery panującej w danej firmie, stanowi doskonałe wsparcie i nie tylko ułatwia, ale znacznie przyspiesza znalezienie idealnego miejsca zatrudnienia.

 

Po czym poznać, że mamy do czynienia z profesjonalną agencją zatrudnienia?

 

Chcąc powierzyć poszukiwanie pracy agencji zatrudnienia, powinniśmy pamiętać o następujących czynnikach:

  • Czy została ona wpisana do rejestru podmiotów, które prowadzą agencje zatrudnienia?
  • Czy agencja posiada certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stanowiący potwierdzenie do rejestru (wykaz agencji znaleźć można na stronie internetowej www.kraz.praca.gov.pl)?
  • Warto zwrócić uwagę czy agencja pracy jest zrzeszona w branżowej organizacji jak np. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, która czuwa czy agencja działa zgodnie z przepisami prawa oraz powszechnymi standardami biznesowymi i etycznymi, edukuje i szkoli swoich członków, a w razie potrzeby rozstrzyga ewentualne spory.
  • Agencja pracy zobowiązana jest w ogłoszeniu o pracę podać niezbędne dane firmy jak: dokładny adres biura lub siedziby, aktualny telefon, adres strony internetowej.
  • Treść podpisywanej umowy. Znaleźć muszą się tam między innymi: dokładna nazwa i adres zagranicznego pracodawcy, rodzaj i warunki pracy, okres i wysokość zatrudnienia, warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób, a także przysługujące pracownikowi świadczenia socjalne
  • Warto wybierać sprawdzone agencje, które funkcjonują co najmniej rok na rynku.
  • Popytajmy znajomych, przyjaciół i rodziny o opinie na temat danej agencji. Za źródło opinii mogą posłużyć fora internetowe oraz lokalna prasa, a także doświadczenie rodziny czy znajomych. Należy jednak pamiętać aby opinie internautów traktować wybiórczo i dość ostrożnie, gdyż niejednokrotnie mogą być one dyktowane słabymi kwalifikacjami oraz niewielkim doświadczeniem kandydatów, którym nieudało się znaleźć pracy.
  • Sprawdźmy doświadczenie i specjalizację danej agencji, zawsze wybierając tę, która rekrutuje w obrębie interesującego nas sektora. Agencje takie chętnie dzielą się swoją wiedzą przygotowując np. raporty na temat danego rynku pracy czy wynagrodzeń, udzielając eksperckich komentarzy w mediach czy publikując specjalistyczne newslettery na temat rekrutacji i zatrudnienia.
  • Podobnie konsultant, który jest naszym doradcą powinien znać się na branży i uwzględniając poziom wykształcenia i doświadczenia, nasze umiejętności i osobowość, trafnie dobrać profil przyszłego pracodawcy, poziom wynagrodzenia i stanowisko pracy.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Krakowczyk

PR Manager

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

Tel. 666 171 728

Email: m.krakowczyk@saz.org.pl

www.saz.org.pl

Członkowie SAZ