Informacje prasowe

Dużo prac sezonowych na Zachodzie. Polacy podejmują je chętniej niż przed rokiem

Ruszył sezon na zbiory owoców i warzyw. Niepewność na rynku pracy wywołana kryzysem koronawirusowym spowodowała, że Polacy chętniej zgłaszają się do tego typu prac. Na Zachodzie można zarobić około 1200, a z nadgodzinami nawet 2000 euro miesięcznie. O polskiego pracownika o wiele łatwiej jest już także w naszym kraju. Przeszkodą - strach przed wirusem

arrow

Pandemia zmienia rynek usług opiekuńczych

Efekt uboczny pandemii: tymczasowo kurczy się czarny rynek usług opiekuńczych w Niemczech. Skorzystać mogą polskie firmy działające legalnie i osoby, które tracą pracę w Polsce Sekcja Agencji Opieki SAZ: zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w Niemczech nie zmniejsza się, a nawet zwiększa - na opiekę legalną. Zagrożenie koronawirusem i jego skutki bardzo ograniczyły szarą strefę. Z powodu pandemii polskie agencje muszą jednak mierzyć się z nowymi wyzwaniami: wyższymi kosztami organizowania pracy za granicą i faktem, że Polki (szczególnie 50+) dużo ostrożniej podchodzą do tego typu pracy.

arrow

Uchylone drzwi do pracy w Niemczech mogą się zatrzasnąć

Niemcy łagodzą przepisy zatrudniania cudzoziemców, a nowe zasady, które wejdą w życie 1 marca, zwiększają szanse na pracę, także dla Ukraińców zatrudnionych w Polsce. Na przeszkodzie może im jednak stanąć technologia - eksperci prognozują, że wraz z jej rozwojem rynek pracy w Niemczech będzie się kurczył.

arrow

Pracownicy 50+ potrzebni i cenieni

Polscy przedsiębiorcy chcieliby zatrudniać więcej osób z pokolenia 50+ Nie trzeba im powtarzać co robić i swoje obowiązki traktują serio - mówią pracodawcy. Muszą się jednak nauczyć jak z nimi rozmawiać, jak ich rekrutować i dopasować pracę do ich potrzeb.

arrow

Sposób na specjalistę? Benefity pracownicze

Sposób na specjalistę? Benefity pracownicze Najpierw badanie potrzeb, a potem ich spełnianie - wynajem mieszkania, kursy rozwoju osobistego, osobisty asystent - pracodawcy robią dziś wiele, żeby pozyskać i utrzymać pracowników. W Polsce i na całym świecie rozwija się rynek benefitów jako skutecznych narzędzi rekrutacyjnych.

arrow

Wyzysk polskich opiekunek osób starszych w Niemczech? Radzimy jak nie dać się oszukać.

Wyjazdy do opieki nad osobami starszymi są coraz popularniejsze. Popyt na te usługi sprawa, że na rynku powstają kolejne firmy działające w tym sektorze. Niestety nie każda z nich działa legalnie, nie każda dba o dobro opiekunek. Wokół tematu narosło wiele mitów i mijających się z prawdą opinii. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele opiekunek chcących jak najwięcej zarabiać, decyduje się pracować ?na czarno?.

arrow

Jak zrekrutować rekrutera?

Na ?rynku pracownika? skuteczny rekruter to prawdziwy skarb! Żeby skusić tych najlepszych agencje są skłonne zapewnić im nie tylko dobrą pensję, ale też mieszkanie, dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego czy opiekę dentystyczną. Chętnie też szkolą i kształcą przyszłych rekruterów.

arrow

Filipińczycy i Wietnamczycy przyjadą pracować w Polsce

Polskie agencje pracy sięgają coraz dalej w poszukiwaniu chętnych do pracy w naszych zakładach. W azjatyckich konsulatach trwa wizowy zator, jednak nadzieję budzą Filipiny i Wietnam. Agencje pracy chcą też lobbować za zmianą prawa migracyjnego. - Stawka jest dużo wyższa niż tylko nasze interesy. Chodzi o kondycję polskiej gospodarki - mówi Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ).

arrow

Szukasz pracy w gastronomii? Uważaj na oszustów!

Bez umów, zaświadczeń, często bez wypłaty - zatrudnianie "na czarno" to w branży gastronomicznej i hotelarskiej wciąż rosnący problem. Dla pracowników często oznacza to kłopoty, a dla agencji pracy, które działają zgodnie z prawem - straty finansowe i utratę wizerunku.

arrow

"Papierowy" outsourcing pracowników może skończyć się karami!

Zmiany w prawie dotyczącym zatrudniania na zasadach pracy tymczasowej powoduje masowy wzrost zainteresowania firm outsourcingiem pracowników. Eksperci ostrzegają jednak, że mieszanie tych dwóch pojęć może skutkować poważnymi problemami, jak kary finansowe PIP, czy groźba zwrotu VAT-u?

arrow

Polskie agencje pod murem dyrektywy

Dyrektywa o delegowaniu pracowników oraz protekcjonistyczne praktyki państw przyjmujących zmusza polskie agencje pracy do zmiany dotychczasowych zasad działania. Najmniejsze skazane są na wycofanie się z rynków zagranicznych, duże chcąc nie chcąc otwierają tam firmy lub planują je otworzyć w najbliższym czasie. Mają nadzieję, że ?nagrodą? za ogromne koszty i komplikacje prawne, którym muszą sprostać, będzie zmniejszenie ?nękania? ich przez zagraniczne urzędy.

arrow

Rosną wynagrodzenia w pracy tymczasowej

Liczba zatrudnionych na zasadach pracy tymczasowej w Polsce nieznacznie spadła w pierwszym półroczu 2018, nie wynika to jednak z kondycji rynku, ale z rekordowego deficytu kandydatów. Ponieważ mniej jest osób chętnych do pracy, to pracodawcy są skłonni płacić więcej ? informuje Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ).

arrow

Młodzież "odsieczą" dla rynku pracy?

Od września firmy w Polsce będą mogły na specjalnych zasadach zatrudniać już piętnastolatków (dotychczasowe przepisy zabraniały zatrudniania osób, które nie ukończyły 16 lat). Czy dodatkowy rocznik młodzieży na rynku pracy wypełni lukę, jaka istnieje dziś np. w pracy sezonowej? Niewykluczone, choć firmy podchodzą do tego tematu z rezerwą.

arrow

Praca Polaków za granicą w labiryncie nowych przepisów

Korzystniejsze warunki zatrudnienia, czy więcej niewiadomych? Większa kontrola nad rynkiem pracy, czy więcej utrudnień i wzrost szarej strefy? Co w praktyce oznacza dla polskich pracowników i agencji pośrednictwa pracy przyjęcie przez UE nowej dyrektywy o delegowaniu?

arrow

Kto zarobi na RODO, kto poniesie koszty?

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych muszą wydać agencje pracy tymczasowej, żeby przystosować się do RODO. Największe koszty poniosą te firmy, które przetwarzają duże ilości danych osobowych. Muszą one do maja wprowadzić zmiany w dokumentacji, oprogramowaniu i zabezpieczeniu danych oraz przeszkolić ludzi.

arrow

Lawina pracowników zza granicy unieruchomiła polskie urzędy

Urzędy nie nadążają za falą pracowników z zagranicy. Zapotrzebowanie na stanowiska produkcyjne jest tak duże, że polskie agencje pośrednictwa zdecydowały się sięgnąć po ludzi z Indii i Nepalu. Zapowiadało się dobrze, ale zwiększenie ilości wniosków wizowych spowodowało zator w polskim konsulacie w Delhi. Na wizę do Polski można czekać nawet rok? Z falą dokumentów do rejestracji nie radzą sobie też urzędy pracy w kraju.

arrow

Zagrożenia, szanse i wyzwania rynku pracy w 2018

Kończący się rok przyniósł umocnienie pozycji pracownika i kandydata na rynku pracy oraz dalszy wzrost deficytu rąk do pracy. Zwiększyła się rola zatrudnianych w Polsce obcokrajowców, głównie z Ukrainy, przy czym jasne stało się, że nawet oni nie zapełnią wszystkich wakatów w sektorach produkcji, budownictwa i usług. Wzrosła presja płacowa a znalezienie i zatrudnienie fachowca jest coraz trudniejsze. Jakie trendy będą najmocniej wpływały na polski rynek pracy w 2018 i co będzie największym wyzwaniem dla branży agencji zatrudnienia? Odpowiedzi udzielają eksperci Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

arrow

410 tysięcy emerytów wraca na rynek pracy?

Po 1 października 75 % uprawnionych skorzystało z obniżenia wieku emerytalnego. Ilu z nich obecnie szuka pracy w agencjach zatrudnienia? Jakie zawody są gotowi wykonywać? Ile stanowisk zostanie faktycznie obsadzonych przez prawie 300 tysięcy ?nowych? emerytów, którzy do tej pory uzyskali uprawnienia?

arrow

Praca za granicą po zmianie dyrektywy o delegowaniu

Jest 12 października 2018 roku. Po zmianach prawa, dotyczącego delegowania pracowników, ponad pół miliona Polaków, rok wcześniej legalnie zarabiających za granicą, szuka pracy w kraju. Idzie im to opornie, bo nie zadowalają ich krajowe stawki nie stanowiące nawet 50% tych, które za tę samą pracę otrzymywali na budowach we Francji czy opiekując się seniorami w Niemczech. Frustracja rośnie zarówno w nich jak i w setkach tysięcy pracowników administracyjnych firm, dla których delegowanie w oparciu o swobodny przepływ pracowników stanowiło podstawę funkcjonowania. Od wprowadzenia zmian stopniowo rośnie bezrobocie, bo firmy delegujące pracowników za granicę, współpracowały ze sporą liczbą podmiotów na terenie RP (np.agencji zatrudnienia). Te zaś, po wdrożeniu nowych przepisów, straciły rentowność i po prostu upadły albo znacząco ograniczyły zatrudnienie.

arrow

Badania satysfakcji oraz planów pracowników z Ukrainy INFORMACJA PRASOWA

W sierpniu odnotowano w Polsce najniższą stopę bezrobocia od 1991 roku. Nadal sprzyja nam dobra koniunktura w gospodarce, nawet mimo coraz dotkliwszego niedoboru rąk do pracy. Jaki wpływ na ten stan rzeczy mają przybysze z sąsiednich państw, podejmujący legalną pracę w Polsce? Mowa przede wszystkim o obywatelach Ukrainy, których wg różnych źródeł jest w naszym kraju około miliona. Przyciąga ich to samo, co Polaków od lat migrujących na zachodnie rynki pracy - lepsze zarobki. Średnie miesięczne wynagrodzenie na Ukrainie, to w przeliczeniu na złotówki około 600 zł.

arrow

Wpływ nowelizacji na działalność agencji zatrudnienia po 1 czerwca

Agencje pracy tymczasowe, funkcjonujące w Polsce od 2004 roku stanęły w obliczu poważnego wyzwania, które narzuciła im zmiana ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Zmiany, które weszły w życie 1 czerwca istotnie wpłynęły na działalność przeszło 6 tysięcy podmiotów zarejestrowanych w KRAZ a także ponad pół miliona Polaków korzystających z ofert pracy tymczasowej.

arrow

Kierunki wakacyjnych wyjazdów zarobkowych 2017

Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia to również efekt sezonowych wyjazdów zarobkowych - twierdzą eksperci SAZ. Oczywiście głównym powodem jest wzrost ofert zatrudnienia w kraju, niemniej jak co roku tysiące Polaków, najczęściej między 18 a 35 rokiem życia wyjeżdżają, żeby podjąć pracę sezonową dzięki agencjom zatrudnienia a także szukać jej samodzielnie.

arrow

Pracodawcy i agencje powinny dbać o przestrzeganie stawki płacy minimalnej. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia popiera akcję "13... i nie kombinuj" organizowaną przez Solidarność i Państwową Inspekcję Pracy.

W połowie lutego ruszyła akcja Państwowej Inspekcji Pracy i NSZZ Solidarność, w ramach której pracownicy nieotrzymujący minimalnego wynagrodzenia na umowie-zleceniu mogą zgłosić ten fakt do Inspekcji i zażądać kontroli w firmie. Stowarzyszanie Agencji Zatrudnienia (SAZ), największa w Polsce branżowa organizacja, pozytywnie ocenia kampanię i zachęca zarówno agencje jak i pracodawców do włączenia się do niej. Zwłaszcza Ci ostatni powinni weryfikować podmioty uczestniczące w pośrednictwie zatrudnienia, radzi SAZ oraz przypomina, że za niewypłacenie należnych pracownikom kwot wynagrodzenia oraz opłat ubezpieczeniowych mogą odpowiadać również sami pracodawcy.

arrow

Bruksela zaostrza przepisy.Zmiana rozporządzenia 883/2004 utrudni Polakom dostęp do unijnego rynku pracy

Zapowiedziane na 2017 r. wprowadzenie zmian legislacyjnych dotyczących delegowania pracowników, mogą utrudnić ogromnej liczbie polskich pracowników dostęp do unijnego rynku pracy (w tym roku ilość wydanych zaświadczeń A1 przekroczy 500 tys. sztuk), ocenia Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ). Oprócz szeroko komentowanej Dyrektywy 96/71/WE, Komisja Europejska planuje również zmianę rozporządzenia 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w tym procedurę wydawania zaświadczeń A1. Wprowadzenie zmian w proponowanym obecnie kształcie spowodować może znaczne zmniejszenie wpływów do ZUS oraz zwiększyć falę emigracji Polaków do krajów starej UE. Upaść może kilkaset agencji zatrudnienia specjalizujących się w delegowaniu pracowników, a polscy przedsiębiorcy będą w wielu przypadkach zmuszeni do przeniesienia działalności poza granice kraju.

arrow

Iwona Szmitkowska nową Prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia

W dniu 16 grudnia 2016 r. Jarosław Adamkiewicz złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Podczas styczniowego spotkania zarządu, na stanowisko Prezesa Zarządu SAZ została wybrana Iwona Szmitkowska, Wiceprezes Zarządu Work Service S.A.

arrow

Rynek pracy 2016 - najważniejsze zmiany w mijającym roku

Rok 2016 minął pod znakiem licznych zmian legislacyjnych na rynku pracy. Eksperci SAZ wyliczają nowe oraz proponowane do przyjęcia przepisy, prognozują ich wpływ na około 6 tyś agencji pracy, kilkanaście tysięcy przedsiębiorców oraz około 800 tyś pracowników tymczasowych. Podsumowują także branżowe trendy i wskazują jak zmieniają się sposoby zatrudnienia i czego mogą spodziewać się pracownicy w roku 2017.

arrow

Płaca minimalna. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia ostrzega pracodawców

Przepisy o minimalnym wynagrodzeniu za godzinę pracy w przypadku umów zleceń oraz umów o świadczenie usług z pewnymi wyłączeniami wejdą w życie już w styczniu 2017 roku. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ) pozytywnie ocenia nadchodzącą zmianę. Niemniej, zdaniem ekspertów SAZ, po wprowadzeniu minimalnej płacy godzinowej w wysokości 13 zł brutto, wzrosnąć może ilość podmiotów operujących w szarej strefie. Wpływ na to może mieć m.in. brak regionalizacji przepisu, czyli brak dopasowania wysokości stawki do zamożności poszczególnych regionów Polski. SAZ ostrzega pracodawców użytkowników przed zawieraniem umów z pośrednikami oferującymi niższe niż 13 zł stawki godzinowe. Radzi weryfikować podmioty uczestniczące w pośrednictwie zatrudnienia oraz przypomina, że za niewypłacenie należnych pracownikom kwot wynagrodzenia oraz opłat ubezpieczeniowych mogą odpowiadać również pracodawcy użytkownicy.

arrow

Urzędnicy zastanawiają się nad uregulowaniem nowych form zatrudnienia

Po zaproponowaniu zmian legislacyjnych dotyczących pracy tymczasowej urzędnicy mogą zająć się uregulowaniem prawnym kwestii outsourcingu pracowniczego. Jednym z pierwszych sygnałów zainteresowania obecnie rządzących tematyką outsourcingu pracowniczego jest zaproszenie ZUS do szerokiej dyskusji na wyżej wymieniony temat licznych grup interesariuszy, m. in. przedstawicieli kilku ministerstw, przedstawicieli pracodawców, agencji pracy tymczasowej, związków zawodowych. Eksperci Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ) podkreślają konieczność równoległego wprowadzenia ostrzejszych wymogów wobec agencji pracy tymczasowej, proponowanych przez rząd w noweli ustawy o pracy tymczasowej, oraz regulacji dotyczących nowych form zatrudnienia. Brak przepisów regulujących m.in. outsourcing pracowniczy przy zaostrzeniu regulacji dotyczących zatrudnienia tymczasowego będzie sprzyjał zwiększeniu nadużyć na rynku pracy.

arrow

Kolejne dyskusyjne przepisy w nowym projekcie ustawy o pracy tymczasowej

Trwa opiniowanie rządowej propozycji zmiany przepisów dotyczących zatrudnienia tymczasowego. Nowelizacja ustawy jest skierowana na podniesienie standardów pracy tymczasowej, warunków zatrudnienia pracowników oraz zwiększenie bezpieczeństwa prawnego pracowników. W praktyce jednak propozycja zawiera wiele nieklarownych oraz spornych zapisów. Przedstawiciele Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), największej organizacji branżowej, wskazują m.in. na niejasne zasady naliczania urlopów, niekorzystne rozwiązanie kwestii zatrudniania kobiet w ciąży i nieuzasadnione zrównanie dokumentacji potrzebnej do zatrudnienia tymczasowego na podstawie umowy zlecenia w stosunku do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

arrow

SAZ zawiadamia PIP o nieuczciwych agencjach

Niewypłacanie należnych wynagrodzeń i kwot na ubezpieczenia społeczne, zawieranie podwójnych umów z pracownikami na ich niekorzyść to tylko niektóre z przewinień nieuczciwych agencji pracy. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia pragnie oczyścić rynek z takich praktyk, w pierwszym kroku zawiadamiając Państwowy Inspektorat Pracy.

arrow

Nowe przepisy mogą zepchnąć 450tys. pracowników sezonowych zza wschodniej granicy do szarej strefy. Pracodawcy oferują rządowi szereg rozwiązań.

Proponowana przez rząd nowelizacja ustawy o promocji zatrudniania może w znaczący sposób utrudnić dostęp do polskiego rynku pracy obcokrajowcom, w tym ponad 450 tys. obywateli Ukrainy. Pracodawcy korzystający z usług pracowników sezonowych zza wschodniej granicy wskazują na nieadekwatne do rynkowych realiów wydłużenie oraz skomplikowanie procedury pozyskiwania zezwolenia na pracę dla obcokrajowców.

arrow

PRACOWNIK TYMCZASOWY: 7-8 MIESIĘCY U JEDNEGO PRACODAWCY W DANYM ROKU

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ), w oparciu o dane zrzeszonych w organizacji firm, opracowało roczny raport dotyczący rynku zatrudnienia. Według wyników agencji członkowskich SAZ, w 2015 roku pracownicy tymczasowi byli zatrudnieni u pracodawcy przez okres nie przewyższający 8 miesięcy. W ubiegłym roku aż 55 proc. pracowników zostało zatrudnionych w ramach umowy na czas określony, a tylko 28 proc. - na umowę zlecenie. Eksperci SAZ zaobserwowali także, że coraz więcej pracodawców oferuje stałe zatrudnienia pracownikom wcześniej zatrudnionym tymczasowo. Propozycję stałego zatrudnienia po okresie pracy tymczasowej w 2015 roku otrzymał co piąty pracownik! Zauważalny w tym roku jest także wzrost liczby umów outsourcingowych.

arrow

JAK ZNALEŹĆ PRACĘ W 2016 ROKU Najważniejsze wskazówki ekspertów Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia dla poszukujących pracy

Nowy rok wielu motywuje do zmian na lepsze. Myślimy najczęściej o rozwoju, m.in. własnej kariery oraz kompetencji zawodowych. Jak co roku w styczniu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie dostępnymi ofertami pracy na specjalistycznych portalach branżowych. Jak zatem znaleźć wymarzoną pracę? Eksperci Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia radzą jak korzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza jeśli poszukujemy zatrudnienia za granicą. Zachęcają również do uważnej analizy i wyboru formy zatrudnienia.

arrow

SAZ: prognozy na rynku pracy w 2016 roku

Specjaliści Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia przedstawili prognozy rozwoju polskiego rynku zatrudnienia w nadchodzącym roku. 2016 rok ma przynieść zmiany istotnych przepisów w polskim oraz unijnym prawie branżowym. Eksperci SAZ przewidują utrzymanie się trendu rosnącego zapotrzebowania na personel w większości branż, co wpłynie na zwiększenie się popytu na usługi pośrednictwa pracy. Spodziewany jest także wzrost płac w wielu sektorach gospodarki.

arrow

30 000 miejsc pracy na Święta [Infografika]

W okresie przedświątecznym pracodawcy poszukują ponad 30 000 pracowników. Dodatkowych rąk do pracy potrzebuje przede wszystkim sektor usługowo-handlowy. Szacowany wzrost sprzedaży w polskich sklepach zlokalizowanych w dużych miastach w okresie Bożego Narodzenia wynosi nawet 80 proc. Jakie są zatem najpopularniejsze ?zawody świąteczne? i jak znaleźć pracę przed świętami?

arrow

SYTUACJA NA POLSKIM RYNKU ZATRUDNIENIA

Według raportu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, sporządzonego na podstawie danych zrzeszonych w organizacji firm, rozwój sektora zatrudnienia koresponduje z korzystną sytuacją pracowników. Zdaniem ekspertów krajowy rynek pozostaje rynkiem pracownika. Rosnący popyt na usługi zatrudnienia rodzi także zapotrzebowanie na szereg efektywnych zmian legislacyjnych. Raport oraz branżowe trendy w sektorach pracy tymczasowej, outsourcingu, współpracy publiczno - prywatnej i delegowania pracowników komentują specjaliści SAZ.

arrow

INŻYNIER KONTRAKTOWY CORAZ POPULARNIEJSZY

Aż 15-20% inżynierów to freelancerzy - wynika z szacunków firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering. Wśród elastycznych form współpracy, szczególnie popularne stają się kontrakty.

arrow

Wręczono nagrody 10-lecia SAZ dla twórców polskiego rynku pracy

11 czerwca 2015 roku w Business Centre Club w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 10-lecia Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, pod patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Business Centre Club. Podczas uroczystości przyznano nagrody dla firm i osób, które w sposób szczególny wyróżniły się w ostatniej dekadzie wspierając polską branżę zatrudnienia.

arrow

JAK ZNALEŹĆ PRACĘ I ILE MOŻNA ZAROBIĆ PRZED ŚWIĘTAMI? RADZI STOWARZYSZENIE AGENCJI ZATRUDNIENIA [INFOGRAFIKA]

Okres przedświąteczny wiąże się ze wzmożoną aktywnością na rynku zatrudnienia. Ludzie w tym czasie kupują więcej, a tym samym potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Podczas świąt i przed ich nastaniem, można z powodzeniem dorobić sobie do pensji. Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia przygotowało zestawienie najpopularniejszych sposobów na dodatkowy zarobek przed świętami.

arrow

OD 7 000 DO 10 000 ZŁ ZARABIA ŚREDNIO MIESIĘCZNIE INŻYNIER SPRZEDAŻY, TO NAJPOPULARNIEJSZY ZAWÓD WŚRÓD INŻYNIERÓW.

Aż 40% pracodawców firm inżynierskich i produkcyjnych poszukuje inżyniera sprzedaży, wynika z analiz firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering. Według raportu Pracuj.pl w III kwartale 2014 prawie 6 000 ofert było dedykowanym handlowcom z branży inżynieria, technologia i produkcja. Umiejętność łączenia wiedzy i doświadczenia technicznego z kompetencjami sprzedażowymi są w cenie - średnie pensje inżynierów sprzedawców wahają się w przedziale 7 000 ? 10 000 brutto miesięcznie plus premie i dodatki.

arrow

Rynek usług opiekuńczych w Polsce i w Europie- szanse i wyzwania

Goście spotkania zorganizowanego przez SAZ i SAO przedstawiają informacje na temat przyszłości branży opiekuńczej w kontekście specyficznych zmian demograficznych i społecznych, które można zaobserwować zarówno w skali całej Europy, jak i w perspektywie Polski. Jak wygląda przyszłość demograficzna Europy i Polski? Czy starzenie się społeczeństwa wiąże się wyłącznie z obciążeniami? Czy kwestie dotyczące potrzeb w sektorze opiekuńczym dotyczą wyłącznie osób starszych?

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd