Zdaniem saz

Pobity rekord liczby agencji zatrudnienia

????Pobity rekord liczby agencji zatrudnienia

Silne odbicie popytu na pracę przełożyło się w 2021 nie tylko na wzrost przychodów, ale również na wzrost konkurencji w usługach HR.

?Krzysztof Jakubowski, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, twierdzi, że to właśnie niska bariera wejścia (wystarczy wpis do KRAZ) sprawia, że w czasach dobrej koniunktury i tzw. rynku pracownika wiele osób traktuje pośrednictwo pracy jako świetny pomysł na biznes. Powstaje wtedy wiele agencji – niekiedy obsługujących jednego klienta, np. większą fabrykę czy centrum logistyki.

– Brak wymogów do prowadzenia działalności agencji, duża łatwość w rejestracji powoduje, iż wiele podmiotów rejestruje się nawet wtedy, gdy faktycznie nie prowadzi działalności lub prowadzi ją w ograniczonym zakresie – twierdzi Agnieszka Zielińska. Zwraca też uwagę, że duża część agencji (ponad jedna trzecia) to osoby fizyczne, a dane KRAZ potwierdzają dużą rotację na tym rynku. W 2021 r., gdy wpisano do rejestru ponad 1,9 tys. agencji, ponad 1,7 tys. zostało wykreślonych (te, które nie składają sprawozdań z działalności).

Źródło: Pobity rekord liczby agencji zatrudnienia - rp.pl

Członkowie SAZ