Szkolenia

WEBINARIUM: Metodologia badania talentów i ich wykorzystanie w rekrutacji i rozwoju pracowników

Kiedy:2023-04-17
Program:

Już za 17 kwietnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie online dla wszystkich osób związanych z rekrutacją, budowaniem zespołów, zarządzaniem personelem, HR, prowadzeniem przedsiębiorstwa i przywództwem!

Webinar: Metodologia badania talentów i ich wykorzystanie w rekrutacji i rozwoju pracowników

Naucz się jak wykorzystywać różnorodność kandydatów, pracowników i partnerów w budowaniu swojej przewagi rynkowej!

Dlaczego zespół powinien być różnorodny?

Jak wykorzystać potencjał pracowników?

Dlaczego nasze predyspozycje powinny być wykorzystywane?’   

LINK DO ZAPISÓW: https://app.evenea.pl/event/864585-30/?fbclid=IwAR1-z5tFG6mBYUG7PiCXxHNlpbwdwoUEd6b-1awsT1WT0__z2ke1mkqsU9U

 

Nie może Was zabraknąć na tym wyjątkowym spotkaniu!

 

Naszym ekspertem będzie Katarzyna Bieleniewicz – przedsiębiorczyni, podcasterka, mentor Fundacji Kobieta Niezależna. Certyfikowana trenerka i coach talentów Gallupa.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu przez wszystkich managerów, HR business Partnerów i innych osób związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim w Państwa firmach.

 

Biorąc pod uwagę istotną rolę, jaką pracownicy odgrywają w rozwoju i osiągnięciach swoich firm, pracodawcy muszą się nauczyć, jak skutecznie zarządzać już posiadanymi talentami oraz jak rekrutować nowe talenty, których potrzebują. 

Poniżej dowiedzą się Państwo dokładnie, czym jest zarządzanie talentami, jakie może przynieść korzyści Państwa firmie, jak wygląda sam proces oraz jak opracować skuteczną strategię zarządzania talentami.

Czym jest zarządzanie talentami?

„Zarządzanie talentami” jest ogólnym terminem obejmującym ciągłe procesy i strategie, które pracodawcy wdrażają w celu metodycznej rekrutacji, selekcji, rozwoju, motywacji i utrzymania wysoko wydajnych i zaangażowanych pracowników.

Pracownicy działów HR zajmują się tym przez cały okres swojej pracy w firmie, dbając o to, aby potrzeby i cele firmy były zaspokojone przez ludzi, którzy w niej pracują. 

Jakie są kluczowe elementy procesu zarządzania talentami?

 

Zarządzanie talentami to zbiór różnych działań i procedur, a każda firma ma odrębne podejście do zarządzania zespołem. 

Istnieje jednak kilka kluczowych cech skutecznej strategii zarządzania talentami w organizacji:

  1. Pozyskiwanie: talent, którego poszukuje firma, musi służyć określonemu celowi, spełniać konkretne potrzeby i realizować odpowiednie zadania.
  2. Planowanie strategiczne: organizacje muszą znaleźć kreatywne sposoby, aby wyróżniać się na rynku i być atrakcyjne dla potencjalnych kandydatów.
  3. Rozwój: firmy muszą inwestować w swoich pracowników, czyniąc ich karierę zawodową, jak i życie prywatne, lepszymi.
  4. Retencja pracowników: firmy muszą dawać swoim pracownikom powody, aby chcieli pozostać w ich organizacji.
  5. Zaangażowanie: firmy powinny przygotowywać swoich pracowników do kolejnego etapu ich kariery.

Dlaczego zarządzanie talentami jest tak ważne?

W swojej istocie zarządzanie talentami polega na inwestowaniu w ludzi —„życiodajny zasób” każdej firmy — aby realizować misję organizacji. Należy to robić dobrze, jeśli firma chce jak najlepiej wykorzystać to, co jej pracownicy mają do zaoferowania i dzięki temu poprawić produktywność, wydajność i rentowność.

To strategiczne podejście jest jeszcze ważniejsze w dzisiejszym coraz bardziej konkurencyjnym krajobrazie korporacyjnym, w którym pracownicy HR walczą o przyciągnięcie i zatrzymanie najlepszych talentów – zjawisko określane również jako „wojna o talenty”. 

Szkolenie to będzie wyjątkowym prezentem i wyróżnieniem dla kadry managerskiej Państwa zespołów, ale również czasem obfitującym w wiedzę, nowe kompetencje i perspektywy dla Państwa biznesów.

Więcej o talentach Gallupa przeczytać mogą Państwo tutaj: https://katarzynabieleniewicz.pl/talenty-gallupa/

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką działalnością naszej ekspertki: https://www.facebook.com/KatarzynaBieleniewicz.biznes

LINK DO ZAPISÓW: https://app.evenea.pl/event/864585-30/?fbclid=IwAR1-z5tFG6mBYUG7PiCXxHNlpbwdwoUEd6b-1awsT1WT0__z2ke1mkqsU9U

 

Członkowie SAZ