Media

Agencje zatrudnienia czekają na Białorusinów

Agencje zatrudnienia czekają na Białorusinów Firmy rekrutujące pracowników zza wschodniej granicy liczą, że w wyniku protestów na Białorusi jej władze zniosą ograniczenia wyjazdów za granicę. W artykule opinie m.in członków Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

BARIERA KWARANTANNY

Agencje zatrudnienia ściągające do Polski pracowników ze Wschodu już od kilku miesięcy widzą oznaki zmiany.  Fatalna sytuacja gospodarcza na Białorusi wyraźnie zwiększyła liczbę chętnych do pracy w Polsce, a teraz, jeśli nastąpi pewne odmrożenie polityczne, może być ich jeszcze więcej  przewiduje Mateusz Matysiak, szef agencji EMAT HRC.

ADMINISTARCJA

Białoruską emigrację mocno ograniczają bariery administracyjne. Chętni na saksy muszą przedstawić podpisaną już umowę o pracę z odpowiednią stawką, by dostać zgodę na wyjazd. ? Dostęp do pracowników jest na Białorusi dużo trudniejszy niż na Ukrainie ? potwierdza Magdalena Dąbrowska z Grupy Progres, która ściąga Białorusinów do pracy w logistyce i w przemyśle. Pozyskuje ich często przez marketing szeptany.

https://www.rp.pl/Rynek-pracy/308139902-Agencje-zatrudnienia-czekaja-na-Bialorusinow.html

Członkowie SAZ