Konferencje

Nowa Polityka Imigracyjna 2025

Kiedy:2024-04-17
Program:

 Wczoraj w Warszawie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – konferencja "Nowa Polityka Imigracyjna 2025", którego Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia miało przyjemność być patronem.

 W debacie wziął udział nasz prezes, Maciej Kopaczyński, który wspólnie z innymi ekspertami, w tym dr Izabelą Florczak (Prodziekanka WPiA UŁ, Centrum badań nad prawem migracyjnym Polskiej Akademii Nauk), dr hab. Ewą Flaszyńską (Dyrektor Departamentu Rynku Pracy, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Dariuszem Górskim (Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia w Głównym Inspektoracie Pracy), Nadią Kurtievą (Ekspertka Konfederacji Lewiatan) oraz Łukaszem Końpą (CEO KONO i Stal Servis), dyskutował o zbliżających się zmianach na rynku pracy w kontekście nowej polityki imigracyjnej.

 Konferencja koncentrowała się na nadchodzących reformach prawnych, które mają ogromny wpływ na kształtowanie rynku pracy w Polsce. Zmiany w prawie imigracyjnym, które szczególnie dotyczą legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy, mogą przynieść znaczące zmiany w zakresie zatrudnienia. Omawiano także kwestie podatkowe i ubezpieczeniowe, które są kluczowe dla tworzenia optymalnych form zatrudnienia cudzoziemców, jak również ich zakwaterowania, wyżywienia i transportu do miejsca pracy. Konferencja zwróciła szczególną uwagę na zwiększający się trend delegowania z Polski pracowników do innych krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii oraz na właściwe formy zatrudnienia cudzoziemców, z uwzględnieniem efektywności służb kontrolnych.

 Wsparcie przedstawiciela SAZ w tak ważnych dyskusjach potwierdza nasze zaangażowanie i szczególne poświęcenie ku temu, by głos naszych członków był zawsze brany pod uwagę. W końcu stojąc razem, wspólnie kształtujemy przyszłość rynku pracy.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom i panelistom za głębokie i inspirujące rozmowy a C&C Chakowski & Ciszek oraz Centrum Outsourcingu Procesowego za zaproszenie nas do partnerstwa w tym wartościowym wydarzeniu.

C&C Chakowski & Ciszek

#SAZ #NowaPolitykaImigracyjna #HR #rekrutacja #ZatrudnianieCudzoziemców #outsourcing #RynekPracy

Członkowie SAZ