Konferencje

Delegowanie pracowników w świetle nowelizacji oraz zaostrzenia przepisów i wymogów prawnych, Bad Saarow

Kiedy:2015-10-08
Program:

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia jest partnerem konferencji organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą w Niemczech we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz Polską Izbą Handlową w Niderlandach. Odbędzie się ona w Bad Saarow w Hotelu A-Rosa w dniach 8–9 października 2015 r.
 
Program obejmuje m.in.,

  • zagadnienia z zakresu regulacji o minimalnym wynagrodzeniu w Niemczech, Holandii, Francji;
  • administracyjne procedury kontrolne dotyczące delegowania pracowników, w tym także pracowników użyczanych transgranicznie;
  • praktyczne aspekty transgranicznego użyczania pracowników, w szczególności umowy z pracownikami i pracodawcami - użytkownikami, stosowanie układów zbiorowych, odpowiedzialność cywilna użytkownika i użyczającego;
  • egzekucję w Polsce decyzji administracyjnych wydanych w innych państwach Unii Europejskiej.

Referaty zostaną przedstawione przez prelegentów będących wysokiej klasy specjalistami o wieloletnim doświadczeniu w prezentowanej dziedzinie.
 
W konferencji wezmą udział, m. in.

  •  przedstawiciele Ministerstw Pracy i Spraw Społecznych z Niemiec, Holandii,
  • przedstawiciele organów kontrolnych i zabezpieczenia społecznego z Niemiec, Holandii i Polski,
  • prawnicy praktycy z Niemiec, Holandii, Polski i Francji specjalizujący się w kwestiach transgranicznego świadczenia usług.

Wykłady tłumaczone będą symultanicznie na języki polski i niemiecki, a materiały konferencyjne zostaną przygotowane w przejrzystej formie w niemieckiej i polskiej wersji językowej.
 
W Hotelu A-Rosa Scharmützelsee zaplanowane zostały również przerwy na kawę, obiad oraz kolacja w formie bankietu, stwarzająca doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz przeprowadzenia rozmów z prelegentami.
 
Koszt seminarium, tzn. udział w konferencji, materiały konferencyjne, przerwy na kawę, obiad oraz udział w bankiecie wynosi: dla Członków Izby i SAZ: EUR 365,00 netto, dla pozostałych Uczestników: EUR 395,00 netto. Niniejsza opłata nie uwzględnia kosztów noclegu. Uczestnicy konferencji mogą dokonać rezerwacji noclegu w hotelu A-Rosa po cenach preferencyjnych (uwaga: ograniczona ilość pokoi).
 
Ponadto, w dniach 9-10 października 2015 r. zaplanowany został dla zainteresowanych turniej tenisowy (pod warunkiem zgłoszenia od przynajmniej 10 uczestników.) Formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączeniu.
 
Osoby zainteresowane prosimy o nadesłanie zgłoszenia do dnia 30 września 2015 roku.

Program_Seminarum_8_i_9_pazdziernik_2015.pdf
Zg_oszenie_Seminarium_Bad_Saarow1.pdf
Zg_oszenie_Turniej_Bad_Saarow1.pdf
Członkowie SAZ