Konferencje

Biznesowe konferencje roku 2015! "Interim Management- innowacyjne rozwiązanie dla firmy i menedżera"

Kiedy:2015-03-03
Program:

Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) – pierwsza w Polsce organizacja skupiająca interim managerów, organizator cyklu 10 ogólnopolskich konferencji - zaprasza na drugą część spotkań poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom biznesowym dla firm i menedżerów - już w marcu 2015 r. Wydarzenie jest kontynuacją konferencji, które odbyły się w pięciu największych wojewódzkich miastach w Polsce, w ubiegłym roku.  Bezpłatne konferencje pod hasłem „Interim Management – innowacyjne rozwiązanie dla firmy i menedżera” zapraszają przedstawicieli biznesu od 3 do 20 marca 2015r. do Gdańska, Torunia, Łodzi, Rzeszowa, Krakowa i Białegostoku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Konferencje „Interim Management – innowacyjne rozwiązanie dla firmy i menedżera” poświęcone są nowoczesnym rozwiązaniom interwencji biznesowej, które skutecznie wspierają budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku. Celem spotkań, skierowanych do przedstawicieli najwyższej kadry menedżerskiej  jest przybliżenie pracy interim managera, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści płynących z jego zatrudnienia.


Program merytoryczny wydarzeń oparty jest o studia przypadków zrealizowanych projektów interimowych, doświadczenia samych interim managerów, a także osób ich zatrudniających. Dzięki takiej strukturze prelekcje są nie tylko samym wykładem, ale praktycznym odzwierciedleniem pracy  każdego menedżera. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będą debaty eksperckie, w których udział  wezmą osoby zatrudniające interim managerów. Dzięki takiemu przebiegowi spotkania, uczestnicy dowiedzą się, dlaczego interim management ma szanse powodzenia w sektorze publicznym, spółkach Skarbu Państwa, korporacjach czy firmach rodzinnych. Ponadto, nie zabraknie także wymiany podglądów na linii zarząd – interim manager.

Spotkania mają na celu prezentację gotowych rozwiązań interimowych, które z powodzeniem sprawdzają się w różnych firmach. Mamy nadzieję, że nasze prelekcje będą również inspiracją oraz przyczynkiem do stworzenia programu zarządzania wiekiem w organizacji lub alternatywą zawodową dla doświadczonych menedżerów – mówi Monika Buchajska – Wróbel, pomysłodawczyni i inicjatorka projektu EFS „Interim management – nowość w zarządzaniu wiekiem i firmą”, Wiceprezes SIM.

Konferencje przeznaczone są dla menedżerów, członków zarządów i rad nadzorczych, dyrektorów, właścicieli firm, oraz przedstawicieli działów HR zaangażowanych w budowanie strategii personalnych. Projekt skierowany jest również do organizacji otoczenia biznesu tj. instytucje rynku pracy, agencje zatrudnienia, izby gospodarcze, stowarzyszenia pracodawców. Rozwiązania prezentowane podczas konferencji będą adresowane również do pracowników, którzy w przyszłości zechcą budować swoją ścieżkę zawodową, jako interim managerowie, w tym w szczególności do pracowników 50+.


Udział w konferencji potwierdziło wielu wybitnych specjalistów z branży, w tym m.in. David Tylor reprezentujący brytyjski Institute of Interim Management oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Interim Managerów w Polsce: Monika Buchajska-Wróbel, Roman Wendt i Grzegorz Sobiecki.

 
Korzyści dla uczestników konferencji:

  • bezpośredni kontakt z międzynarodowymi ekspertami od interim management;
  • przedstawienie relacji z projektów testujących w organizacjach;
  • możliwość rozmowy z najbardziej doświadczonymi interim managerami prowadzącymi projekty w Polsce i za granicą;
  • dostęp do najciekawsze case study z projektów interimowych;
  • zapoznanie się z praktycznym stosowaniem narzędzi do prowadzenia projektów interimowych;
  • dyskusje o interim managemencie w Polsce.

 

Program i rejestracja w projekcie „Interim Management – nowość w zarządzaniu wiekiem i firmą” dostępne są pod adresem  http://www.interim24.com.pl/konferencje/. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Gdańsk – 3 marca 2015 r.
Toruń – 4 marca 2015 r.

Łódź – 6 marca 2015 r.
Kraków – 17 marca 2015 r.
Rzeszów – 18 marca 2015 r.
Białystok – 20 marca 2015 r.

Konferencja objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

****
 

Konferencje SIM odbywają się od 2009 r. i są jedynymi na rynku polskim wydarzeniami w całości poświęconymi problematyce interim management. W dotychczasowych pięciu edycjach konferencji organizowanych przez SIM. swoimi doświadczeniami dzielili się dzieli się m.in.: Robert Neymann – Prezes Zarządu Harper Hygienic, Norbert Biedrzycki – Prezes ABC Data; Maciej Berger – Członek Zarządu Nordea; Marcin Porada – Dyrektor Generalny Dell Products Poland; Tomasz Buraś – Prezes Zarządu DHL Express Poland; Prof. Andrzej Blikle; Krzysztof Koszela – Członek Zarządu Colian; Monika Nachyła – Wiceprezes Banku BGŻ.

Projekt „Interim Management – nowość w zarządzaniu wiekiem i firmą” jest realizowany przez Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) w partnerstwie ponadnarodowym z Institute of Interim Management (IIM) oraz w partnerstwie narodowym z Inwenta Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Interim Managers (SIM), działające na rynku od 2009 roku.

Członkowie SAZ