Zdaniem SAZ

Umowy dla pracowników tymczasowych "ominą" weekendy?

Od 1 czerwca 2017 obowiązują restrykcyjne limity czasu kierowania pracownika tymczasowego do pracodawcy użytkownika. Może wykonywać dla niego zadania najdłużej przez 18 miesięcy w okresie 36 miesięcy. Jak się okazuje istnieje sposób aby okres ten wydłużyć; agencja może zawierać umowy kierujące do pracodawcy użytkownika jedynie od poniedziałku do piątku. Podpisując je w poniedziałki może faktyczny czas zatrudnienia wydłużyć nawet o 5 miesięcy. Co na to ekspert Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia?

arrow

Dochód gwarantowany - możliwość czy... konieczność?

Jeszcze kilka lat temu żaden szanujący się ekspert ekonomiczny nie chciałby nawet poważnie rozmawiać o bezwarunkowym, powszechnym świadczeniu finansowym ze strony państwa. Dochód gwarantowany kojarzył się raczej z lewicowymi utopiami. Nowoczesna gospodarka wolnorynkowa stawia jednak na postęp techniczny a ten z kolei prowadzi do stopniowego wypierania ludzi z pewnych stanowisk pracy. To rodzi napięcia, które może złagodzić dochód gwarantowany

arrow

Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia to również efekt sezonowych wyjazdów zarobkowych - twierdzą eksperci SAZ.

KIERUNKI WAKACYJNYCH WYJAZDÓW ZAROBKOWYCH 2017 Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia to również efekt sezonowych wyjazdów zarobkowych - twierdzą eksperci SAZ. Oczywiście głównym powodem jest wzrost ofert zatrudnienia w kraju, niemniej jak co roku tysiące Polaków, najczęściej między 18 a 35 rokiem życia wyjeżdżają, żeby podjąć pracę sezonową dzięki agencjom zatrudnienia a także szukać jej samodzielnie.

arrow

Podsumowanie roku 2015

- W mijającym roku mogliśmy obserwować rosnący trend rynku pracownika w większości sektorów gospodarki. Trend ten będzie się pogłębiał również w 2016 roku. Odpływ ponad miliona młodych osób zagranicę w tym roku i starzejące się społeczeństwo to jedne z przyczyn zaistniałej sytuacji. Z badań wynika, że już za 15 lat na rynku pracy będzie o 3 mln Polaków mniej niż dziś.

arrow

List do Premier Ewy Kopacz

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia podpisało się pod listem do Premier Ewy Kopacz w sprawie inicjatywy przyspieszenia prac nad projektem ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

arrow

Umowa terminowa pod znakiem zapytania

Marcowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczący różnicowania pracowników zatrudnionych na umowę na czas określony oraz pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony wzbudził wiele emocji w środowisku pracodawców.

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Koszykowa 69 lok. 3, 00-667 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd