Aktualności

IV Kongres Pracy Tymczasowej

Serdecznie zapraszamy na IV Kongres Pracy Tymczasowej, który odbędzie się 26 września w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna na ul. Zielnej 37.

arrow

Jak zrekrutować rekrutera?

Na ?rynku pracownika? skuteczny rekruter to prawdziwy skarb! Żeby skusić tych najlepszych agencje są skłonne zapewnić im nie tylko dobrą pensję, ale też mieszkanie, dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego czy opiekę dentystyczną. Chętnie też szkolą i kształcą przyszłych rekruterów.

arrow

Siła przyciągania 2019 - SAZ objął patronatem IV edycję konkursu

?Puls Biznesu? już po raz czwarty szuka firm, które wiedzą jak przyciągać i zatrzymywać talenty! Konkurs ?Siła Przyciągania? organizowany przez ?Puls Biznesu? przy wsparciu merytorycznym PwC oraz partnerów: Orange Polska i Lotte Wedel, ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników. Już od trzech lat nagradzane są organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój.

arrow

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia wybrało nowy zarząd

Iwona Szmitkowska, Aneta Janik-Barciś, Michał Podulski, Maciej Kopaczyński i Krzysztof Jakubowski, zostali wybrani do nowego zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ). Wybór prezesa organizacji nastąpi na najbliższym zebraniu zarządu ? najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu br.

arrow

Filipińczycy i Wietnamczycy przyjadą pracować w Polsce

Polskie agencje pracy sięgają coraz dalej w poszukiwaniu chętnych do pracy w naszych zakładach. W azjatyckich konsulatach trwa wizowy zator, jednak nadzieję budzą Filipiny i Wietnam. Agencje pracy chcą też lobbować za zmianą prawa migracyjnego. - Stawka jest dużo wyższa niż tylko nasze interesy. Chodzi o kondycję polskiej gospodarki - mówi Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ).

arrow

SAZ objął patronatem Galę Solidny Pracodawca Roku 2018

Solidny Pracodawca Roku to nagroda stanowiąca potwierdzenie klarowności oraz rzetelności działania firm, co niesie za sobą łatwiejsze nawiązywanie współpracy biznesowej oraz przewagę nad konkurencją w różnego rodzaju przetargach oraz konkursach.

arrow

5th International Recruitment Congress już za nami - zobacz relację!

5th International Recruitment Congress - o trendach w HR dla firm, agencji pracy i rekruterów Jak sztuczna inteligencja pomaga w rekrutacji, czy metoda kija i marchewki jeszcze działa i dlaczego warto uczyć się budowania relacji - te i inne zagadnienia poruszyli prelegenci podczas jedynej w Polsce konferencji o rekrutacji 5th International Recruitment Congress w Warszawie.

arrow

Sztuka rekrutacji w czasach SM, to sztuka budowania relacji!

W grupie Praca Warszawa na Facebooku jest ponad 180 tysięcy osób, 97 proc. polskich managerów jest na Linkedinie, a spawaczy z samej tylko Warszawy jest na tym portalu siedmiuset. Żeby znaleźć kandydata rekruter musi dziś nie tylko śledzić media społecznościowe (nawet Instagrama), zbierać leady rekrutacyjne i budować baseny talentów. Musi też wzbudzać zaufanie i budować relacje.

arrow

Coraz więcej roboty dla robotów w Polsce

Pracują za czterech i są coraz tańsze. Nic dziwnego, że polscy pracodawcy, którzy narzekają na spore deficyty kadrowe, zaczynają sięgać po roboty. Dowodem na wzrost tego trendu jest pierwsza w Polsce agencja pracy robotów, która w tym roku rozpoczęła już realizację pierwszych zleceń.

arrow

Ukraińcy zostaną w Polsce?

Projekt nowej ustawy imigracyjnej w Niemczech wywołał popłoch wśród polskich przedsiębiorców, którzy obawiają się odpływu Ukraińców z Polski i braku rąk do pracy. Eksperci uspokajają: wymagania Niemców są tak wysokie, że sprostają im tylko nieliczni.

arrow

Brexit konsekwencje dla przedsiębiorców

24 stycznia 2019 r. w Warszawa podczas spotkania "Brexit konsekwencje dla przedsiębiorców" zostały omówione przede wszystkim konsekwencje w wariancie no deal. Prelegenci a wśród nich: Marcin Ociepa Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Agnieszka Wołoszyn Zastępca Dyrektora Departamentu Prawa Pracy i dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji odnieśli się do zbliżającej się daty 29 marca 2019r., która to została wpisana do prawa brytyjskiego bez porozumienia w Izbie Gmin, co oznacza, że bezumowny brexit nastąpi automatycznie z mocy prawa.

arrow

Zimowa Akademia SAZ | Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe po 1 stycznia 2019, 17.01.2019 Warszawa

Zapraszamy na szkolenie "Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe w branży Agencji Zatrudnienia po 1 stycznia 2019". 17 stycznia 2019 r. w Warszawie , odbędzie się szkolenie w trakcie którego szczegółowo poruszone zostaną zagadnienia związane ze zmianami jakie czekają pracodawców po 1 stycznia 2019 w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących skrócenia okresu przechowywania akt pracowniczych i ich digitalizacją (ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją) oraz projektu PPK, który to od 1 stycznia 2019 obejmie pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób i następnie co pół roku będzie obejmował kolejne grupy przedsiębiorstw, tak by od 1 lipca 2020 obowiązkiem tym objęci zostali wszyscy pracodawcy.

arrow

Jesienna Akademia SAZ | Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe po 1 stycznia 2019, 11.12.2018 KRAKÓW

Zapraszamy na szkolenie "Zmiany w dokumentacji pracowniczej i Pracownicze Plany Kapitałowe w branży Agencji Zatrudnienia po 1 stycznia 2019". 11 grudnia w Krakowie, odbędzie się szkolenie w trakcie którego szczegółowo poruszone zostaną zagadnienia związane ze zmianami jakie czekają pracodawców po 1 stycznia 2019 w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących skrócenia okresu przechowywania akt pracowniczych i ich digitalizacją (ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją) oraz projektu PPK, który to od 1 stycznia 2019 obejmie pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób i następnie co pół roku będzie obejmował kolejne grupy przedsiębiorstw, tak by od 1 lipca 2020 obowiązkiem tym objęci zostali wszyscy pracodawcy.

arrow

Delegowanie to nowa perspektywa, czy zagrożenia dla polskich firm? Relacja z VI Konferencji SAO

Delegowanie pracowników do krajów UE to - szczególnie w świetle nowej dyrektywy - gorący temat. Dlatego VI Konferencja Sekcji Agencji Opieki (SAO) działającej w ramach Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), była w całości poświęcona związanym z tym zagadnieniom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były europosłanka Danuta Jazłowiecka oraz Prezes ZUS - prof. Gertruda Uścińska. Pracodawcy RP byli patronem wydarzenia.

arrow

3 Kongres Pracy Tymczasowej

Kongres co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga ponad 100 uczestników ? przede wszystkim właścicieli agencji pracy tymczasowej, pracodawców użytkowników i przedstawicieli urzędów - m.in. Państwowej Inspekcji Pracy i Urzędów Pracy. Wydarzenie organizowane przez Sekcję Agencji Pracy Tymczasowej działającą w ramach Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia jest wysoko cenione przede wszystkim ze względu na praktyczne korzyści jakich dostarcza uczestnikom. Podczas tego corocznego spotkania eksperci zajmujący się na co dzień kwestiami związanymi z rynkiem pracy: prawnicy, radcy prawni, w rzeczowy sposób dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem, nie unikając trudnych pytań.

arrow

V Forum Współpracy ZUS

V Forum Współpracy " Między kosztami pracy a ochroną ubezpieczeniową: perspektywa przedsiębiorców i dylemat państwa". Na kolejnym forum organizowanym

arrow

Bunch SAZ | Ustawa o rynku pracy

29 sierpnia odbył się kolejny już Brunch SAZ. Tym razem uczestnicy zapoznali się z nowościami jakie nas czekają po wejściu w życie ustawy o rynku pracy. Przedmiotem spotkania był projekt tego dokument.

arrow

Zatrudnienie pracowników z Indii i Nepalu - Webinar

12 lipca członkowie SAZ mieli okazję zapoznać się z meandrami zatrudniania pracowników z Indii i Nepalu. Nasz gość odpowiadał na pytania dotyczące zarówno legalności zatrudnienia jak i różnic kulturowych. Dziękujemy panu Nikhil Mansharamani za podzielenie się swoją wiedza i doświadczeniem.

arrow

REWOLUCJA W OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 2018 W RELACJI APT- PU - SZKOLENIE W WARSZAWIE

25 maja zaczyna się nowych okres w ochronie danych osobowych. W życie wchodzi w Polsce unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Wprowadzane przez RODO zmiany wymagają przeorganizowania zasad przetwarzania danych osobowych zarówno wewnątrz firmy jak i w relacji z kontrahentami. Zmienią się zasady przetwarzania danych w rekrutacji, zatrudnianiu inaczej dane będziemy je przekazywać współpracownikom i klientom. Zmienią się zasady zbierania danych, przetwarzania i ich przechowywania. Zapraszamy na szkolenie, w trakcie którego zaprezentujemy najważniejsze zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych a także to w jaki sposób te zmiany wpływają na funkcjonowanie agencji zatrudnienia i pracodawców użytkowników. Pokażemy jak przygotować się na rekrutację pracowników wg nowych zasad a także jakie dane można przekazać PU a jakich nie, jakich danych można od agencji wymagać a które są już zbędne czy wręcz zakazane.

arrow

REWOLUCJA W OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 2018 W RELACJI APT- PU - SZKOLENIE WE WROCŁAWIU

25 maja zaczyna się nowych okres w ochronie danych osobowych. W życie wchodzi w Polsce unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Wprowadzane przez RODO zmiany wymagają przeorganizowania zasad przetwarzania danych osobowych zarówno wewnątrz firmy jak i w relacji z kontrahentami. Zmienią się zasady przetwarzania danych w rekrutacji, zatrudnianiu inaczej dane będziemy je przekazywać współpracownikom i klientom. Zmienią się zasady zbierania danych, przetwarzania i ich przechowywania. Zapraszamy na szkolenie, w trakcie którego zaprezentujemy najważniejsze zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych a także to w jaki sposób te zmiany wpływają na funkcjonowanie agencji zatrudnienia i pracodawców użytkowników. Pokażemy jak przygotować się na rekrutację pracowników wg nowych zasad a także jakie dane można przekazać PU a jakich nie, jakich danych można od agencji wymagać a które są już zbędne czy wręcz zakazane.

arrow

Konferencja - WYZWANIA DLA RYNKU PRACY TYMCZASOWEJ W 2018 r.

27 LUTEGO ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ POD HASŁEM ?WYZWANIA DLA RYNKU PRACY TYMCZASOWEJ W 2018 r." Rok 2018 jest rokiem pełnym zmian, które dotykają głównie obszar zatrudniania cudzoziemców. Agencjom zatrudnienia bardzo trudno nadążyć na tymi zmianami i które nastręczają wiele trudności natury interpretacyjnej i praktycznej. W odpowiedzi na te wyzwania przygotowaliśmy konferencję WYZWANIA DLA RYNKU PRACY TYMCZASOWEJ W 2018 r." na którą serdecznie zapraszamy!

arrow

IV Forum Współpracy ZUS

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do udziału w Forum Współpracy przez ZUS. IV Forum Współpracy poświęcone było tematyce emerytur: "Emerytura to nasz wybór: w poszukiwaniu równowagi miedzy możliwościami państwa a interesem ubezpieczonych".

arrow

Kampania PRACUJĘ LEGALNIE!

PRACUJĘ LEGALNIE! to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna poświęcona legalności zatrudnienia, której realizacja planowana jest na lata 2017 - 2019. Ma ona podnieść poziom wiedzy pracodawców i pracowników w dziedzinie zasad zatrudniania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Kampania kierowana jest również do pracowników spoza Unii Europejskiej a szczególnie do przybyszów z Ukrainy.

arrow

Weź udział w badaniu "RODO w rekrutacji"

W ramach patronatu nad Kodeksem RODO w rekrutacji zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym w Polsce badaniu "RODO w rekrutacji". Badanie ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu pracodawcy, są świadomi nadchodzących zmian i gotowi na dostosowanie się do nowych wymogów. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut.

arrow

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie, Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokoju ducha, radości i czasu w gronie rodzinnym. Niech Nowy Rok przyniesie Państwu wiele sukcesów, realizację śmiałych marzeń i planów!

arrow

Co zmieni się w zatrudnianiu cudzoziemców po 1 stycznia 2018?

Ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw wnosi od 1 stycznia 2018 r. sporo zmian w funkcjonowaniu podmiotów powierzających cudzoziemcom wykonywanie pracy na terenie RP. Wprowadza ona dodatkowe regulacje systemu dopuszczania ich do polskiego rynku pracy; zmienia przepisy regulujące wydawanie zezwoleń na pracę i wprowadza nowy typ zezwolenia, dotyczącego wykonywania przez cudzoziemców prac sezonowych.

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd