Szkolenia

Szkolenie - Nowe zasady ochrony danych osobowych: nowe zagrożenia i sankcje 2018 (Warszawa)

Kiedy:2017-06-21
Program:

Czas, który pozostał na przygotowanie firmy do wejścia w życie rewolucyjnego unijnego Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) nieubłaganie się kurczy. Na dzień 25 maja 2018 r. zmiany organizacyjne w firmie w zakresie nowych wymogów ochrony danych osobowych muszą już być wdrożone, co wymaga odpowiedniego przygotowania, nakładu sił jak i czasu.

RODO wpłynie na codzienność zarówno na małych i dużych przedsiębiorców, przy czym jak wynika z badań, ponad połowa z nich w ogóle nie jest świadoma jakie zmiany ono wprowadzi. Inne zaś będą zasady rejestrowania, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych pracowników i klientów. Kluczowe jest zatem aby wiedzieć, jakie kroki organizacyjne należy podjąć aby dostosować firmę do wymogów RODO. Za ich nieprzestrzeganie grożą, inaczej niż dotychczas, surowe sankcje finansowe nawet do 4% światowego obrotu.

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie jego uczestnikom w zrozumiały i atrakcyjny sposób nowych ram prawnych wynikających z RODO. Skierowane jest do przedsiębiorców, którzy w swojej bieżącej działalności gospodarczej przetwarzają jakiekolwiek dane osobowe. Szczególnie przydatne będzie dla pracowników bezpośrednio przetwarzających dane osobowe (działy HR, marketingu, obsługi klienta, etc.) jak również dla osób, które w zakresie swoich obowiązków zajmują się na co dzień sprawami ochrony danych osobowych w firmie.

 

Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne są na stronie: http://cc.info.pl/eventy/nowe-rozporzadzenie-unijne-ws-ochrony-danych-osobowych-rewolucja-2018/ 

Członkowie SAZ