Szkolenia

SZKOLENIA Z ZUS: "ZASADY PODLEGANIA UBEZPIECZENIOM SPOŁECZNYM. WYPEŁNIANIE ORAZ KOREKTY DOKUMENTÓW ZGŁOSZENIOWYCH I ROZLICZENIOWYCH W ZUS."

Kiedy:2021-08-03
Program:

Szanowni Państwo!

Zapraszamy w imieniu Pracodawców RP  na otwarte bezpłatne webinarium pt. 'Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym. Wypełnianie oraz korekty dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych w ZUS', otwierające cykl szkoleń przygotowanych we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Ze względu na szeroki zakres materiału, pierwsze spotkanie odbędzie się w dwóch częściach. Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting.

Webinar poprowadzi:

  • Aneta Wieczorek, Zastępca Naczelnika Wydziału Ubezpieczeń i Składek w II Oddziale ZUS w Warszawie. Jest wieloletnim pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zajmuje się min. prowadzeniem postępowań wyjaśniających w zakresie ubezpieczeń społecznych, w tym wydawaniem decyzji administracyjnych. W swojej dotychczasowej pracy analizowała również poprawność składanych przez płatników składek dokumentów oraz była odpowiedzialna za poprawność wykonywanych korekt dokumentów na koncie płatnika i ubezpieczonego. Od 2015 r. prowadzi szkolenia m.in. dla pracowników i klientów Zakładu z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Szkolenie jest skierowane do płatników składek rozliczających składki tylko za siebie jak i zgłaszających do ubezpieczeń pracowników.

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym
  • Struktura dokumentów ubezpieczeniowych
  • Rodzaje dokumentów zgłoszeniowych z podziałem na płatnika i osoby ubezpieczone
  • Rodzaje dokumentów rozliczeniowych
  • Zasady korygowania dokumentów zgłoszeniowych
  • Zasady korygowania dokumentów rozliczeniowych
  • Terminy przekazywania dokumentów do ZUS

W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Zapis webinarium będzie dostępny na kanale Pracodawców RP w serwisie YouTube.

Serdecznie zapraszamy!

Członkowie SAZ