Szkolenia

SZKOLENIA Z ZUS: "ZASADY OPŁACANIA I ROZLICZANIA SKŁADEK. POMOC W SPŁACIE NIEOPŁACONYCH NALEŻNOŚCI"

Kiedy:2021-08-19
Program:

Zapraszamy w imieniu Pracodawców RP na otwarte bezpłatne webinarium pt. "Zasady opłacania i rozliczania składek. Pomoc w spłacie nieopłaconych należności". To kolejne spotkanie z cyklu szkoleń przygotowanych przez Pracodawców RP we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 19 sierpnia, o godz. 12:00. Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Webinar poprowadzi:

Agnieszka Janiszewska, Naczelnik Wydziału Rozliczeń Kont Płatników Składek w II Oddziale w Warszawie. Jest wieloletnim pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od początku zatrudnienia związana z Pionem Dochodów. Obecnie zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Rozliczeń Kont Płatników Składek. W okresie długoletniej pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych angażowała się również w działalność szkoleniową. Jako pracownik Siedziby Oddziału prowadziła szkolenie dotyczące „Zgłaszania i ewidencjonowania płatników składek oraz zasady opłacania i rozliczania składek” prowadzonych dla Państwowej Inspekcji Pracy. Była ona wsparciem dla osób prowadzących szkolenie z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) w tematyce dotykającej ZUS.

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

  1. zasady zgłaszania i ewidencjonowania płatników składek
  2. zasady składania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych
  3. zasady opłacania składek
  4. sposób rozliczania wpłat na koncie płatnika
  5. ulgi z tytułu nieopłaconych należności
  6. ulgi w ramach prowadzonego postępowania egzekucyjnego

W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Zapis webinarium będzie dostępny na kanale Pracodawców RP w serwisie YouTube.

Serdecznie zapraszamy!

Członkowie SAZ