Informacje prasowe

ROŚNIE ZAPOTRZEBOWANIE NA INŻYNIERÓW: Inżynier sprzedawca i konstruktor poszukiwani

Zapotrzebowanie na inżynierów rośnie dynamicznie od początku roku i nie zwolni w nadchodzącym kwartale wynika z analiz firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering. W ciągu najbliższych trzech miesięcy najbardziej poszukiwani będą specjaliści: inżynierowie sprzedawcy, specjaliści do spraw procesu oraz konstruktorzy. Najłatwiej będzie znaleźć pracę w branży automotive, lotniczej i energetycznej.

arrow

10 lat pracy tymczasowej w Polsce- czas na zmiany

Minęło już ponad 10 lat odkąd praca tymczasowa w Polsce została uregulowana prawnie. Z tej okazji organizacje reprezentujące branżę: Polskie Forum HR, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia oraz Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy wspólnie z Konfederacją Lewiatan zorganizowały spotkanie, na którym omówione zostały główne wyzwania przed jakimi stoi ten dynamicznie rozwijający się sektor.

arrow

CZY BRANŻĘ REKRUTACYJNĄ CZEKA REWOLUCJA?

Jak czytać raporty międzynarodowych firm aby podążać ich ścieżką rozwoju? Co jest najważniejsze w marce własnej agencji rekrutacyjnej? Czy Facebook to jedyne i właściwe narzędzie do poszukiwania pracowników? Z czym muszą zmierzyć się agencje zatrudnienia w walce o dobry wizerunek, zwłaszcza w świetle badań przygotowanych na tak dużą skalę i zaprezentowanych po raz pierwszy na Kongresie? O tym i nie tylko dyskutowano podczas 2nd International Recruitment Congress 2014, który odbył się 16 września 2014 w Warszawie.

arrow

POLSCY INŻYNIEROWIE CHĘTNI DO RELOKACJI, LECZ CZASEM BRAK IM UMIEJĘTNOŚCI I ZNAJOMOŚCI JĘZYKÓW

Jak wynika z badań firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering aż 75% polskich inżynierów pracujących na kontrakcie jest chętnych do relokacji w kraju lub zagranicę, jednak nie zawsze posiadają odpowiednie umiejętności miękkie lub wystarczającą znajomość języków obcych. Doświadczenia AHK Polska potwierdzają ten trend, według obserwacji jedynie 75% polskich inżynierów w Niemczech posługuje się jednym językiem obcym i jest to w 85% język angielski a tylko ok. 15% inżynierów posługuje się językiem niemieckim.

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd