image-description

V Forum Współpracy ZUS

V  Forum Współpracy " Między kosztami pracy a ochroną ubezpieczeniową: perspektywa przedsiębiorców i dylemat państwa". Na kolejnym forum organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie mogło zabraknąć wystąpienia: prof. dr hab. Gertrudy Uścińskiej , która to otwierając spotkanie podkreslała fakt istnienia  coraz większej liczby ułatwień dla przedsiębiorców.  Pani Uścińska przypominała również o tym, że brak konieczności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne to tylko możliwość. Przedsiębiorcy sami musza podjąć decyzję i pamiętać przy tym, że ich składki przełożą się na ich przyszłe świadczenia. Ulgi to dla nich finansowy oddech, ale brak składek oznacza, że nie podlegają ubezpieczeniom społecznym. Składek na własne ubezpieczenia społeczne nie można traktować jak podatku, to wkład na przyszłe świadczenia emerytalno-rentowe.

Eksperci forum a wśród nich Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.podkreslali, że udogodnienia takie jak: "ulga na start", "„mały ZUS II” to  duży krok w rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Po raz V Forum Zakłądu Ubezpieczeń Społecznych był miejscem  wymiany informacji i spostrzeżeń na temat istotnych problemów z zakresu szeroko pojętej polityki zabezpieczenia społecznego obowiązującej w Polsce i Unii Europejskiej.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd