image-description

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia wybrało nowy zarząd

Iwona Szmitkowska, Aneta Janik-Barciś, Michał Podulski, Maciej Kopaczyński i Krzysztof Jakubowski, zostali wybrani do nowego zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ). Wybór prezesa organizacji nastąpi na najbliższym zebraniu zarządu – najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu br.   

 

    

W czwartek (30 maja) członkowie Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ) spotkali się w Kazimierzu Dolnym, żeby podsumować rok 2018 i wybrać nowy zarząd. Głosami przedstawicieli firm zrzeszonych w SAZ, na czele organizacji stanęli: Iwona Szmitkowska, prezes Work Service, Aneta Janik-Barciś, prezes Macro-Work, Michał Podulski, członek zarządu Toolip HR, Maciej Kopaczyński, prezes Laxo Care oraz Krzysztof Jakubowski, wiceprezes InterKadra.
Na najbliższym spotkaniu nowego zarządu, które planowane jest pod koniec czerwca, wybrany zostanie prezes SAZ. Obecnie funkcję tę pełni Iwona Szmitkowska. 
– Sytuację na obecnym rynku oceniamy jako dynamiczną, głównie ze względu na brak pracowników, co oznacza oczywiście, że nie brakuje i nie będzie brakować nam wyzwań. Zdajemy sobie sprawę, że temat pracy tymczasowej i zatrudniania cudzoziemców cały czas wymagają zmian i ulepszeń, ale patrzymy w przyszłość z optymizmem – mówi Iwona Szmitkowska. 

Aneta Janik-Barciś zastąpiła w zarządzie Artura Skibę, prezesa Antal International, wiceprezesa SAZ w poprzedniej, trzyletniej kadencji i przewodniczącego Sekcji Agencji Rekrutacyjnych. 
– Przede wszystkim bardzo cieszę się z tego, że w składzie zarządu SAZ są teraz dwie kobiety. Moim zdaniem kobiety wnoszą inną wizję i spojrzenie do biznesu i powinno nas jak najwięcej zasiadać na wysokich stanowiskach. Niestety w Polsce wciąż jeszcze zbyt małej liczbie pań udaje się „przebijać szklane sufity” – mówi Aneta Janik-Barciś i dodaje, że chce skoncentrować się na promowaniu idei SAZ i współpracy z innymi ważnymi organizacjami - izbami gospodarczymi, związkami przedsiębiorców, które liczą się na rynku. – Mamy już swojego przedstawiciela (Michała Podulskiego) w Radzie Dialogu Społecznego i Radzie Rynku Pracy. Zaczynamy się coraz bardziej liczyć jako organizacja dająca gwarancję jakości i bezpieczeństwa pracownikom i zrzeszająca firmy, które robią uczciwy biznes. Trzeba iść dalej tą drogą – mówi.

Stowarzyszenie, które jest dziś największą tego typu organizacją branżową w Polsce i zrzesza niemal 60 firm, zamierza kontynuować działalność edukacyjną, której celem jest promowanie legalnych formy zatrudnienia i rozwój sektora. W tym roku SAZ planuje jeszcze m.in. coroczną konferencję dla Agencji Pracy Tymczasowej (APT), a także poświęconą tematyce delegowania pracowników za granicę. Biuro organizacji rozpoczęło też już przygotowania do kolejnego kongresu rekrutacyjnego, który w tym roku został bardzo pozytywnie oceniony przez środowisko HR.

W trakcie spotkania wybrano również przedstawicieli Komisji Etyki i Komisji Rewizyjnej.

Komisję Etyki tworzą:
Jolanta Ceglarska
Elżbieta Matysiak
Wojciech Pankowski

Komisję Rewizyjną tworzą:
Rafał Borowski
Piotr Kucharski
Kamil Soboczyński

***

Kontakt dla mediów        

Jarek Orzeł         
Buro prasowe     
Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia         
t. 721.181.915    
e.
jarek@moondog-pr.com


Karina Knyż-Grzywa        
Dyrektor Biura   
Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia         
t. +48 508 300 654           
e. k.knyz-grzywa@saz.org.pl

www.saz.org.pl

 

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd