image-description

SAZ patronem prac nad Kodeksem Ochrony Danych Osobowych w Rekrutacji

31 stycznia w Warszawie, w siedzibie organizatora inicjatywy eRecruiter odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące prace nad Kodeksem ochrony danych osobowych w rekrutacji. Na spotkaniu nie zabrało przedstawicielki SAZ, dyrektor biura Kariny Knyż-Grzywy. W trakcie spotkania przedstawiono wyniki badania "RODO w rekrutacji" Celem badania było sprawdzenie: w jakim stopniu pracodawcy są świadomi nadchodzących zmian i gotowi na dostosowanie się do nowych wymogów, jakie są praktyki i przyzwyczajenia kandydatów przy aplikowaniu na oferty pracy, a także w jakim stopniu kandydaci są świadomi regulacji prawnych dot. przetwarzania danych w procesach rekrutacyjnych. Prezentację wyników badania można zobaczyć TU
 

Nastepnie wszyscy uczestnicy spotkania uroczyście złożyli podpisy na deklaracji współpracy.


W kolejnej części spotkania uczestnicy zapoznali się z wykładem na temat aktualnego stanu wiedzy i prac nad RODO przygotowanym przez partnera merytorycznego prac nad kodeksem kancelarię GKK Gumularz Kozieł Kozik. Zaopatrzeni w wiedzę uczestnicy spotkania podzieleni na grupy robocze ruszyli do prac nad Kodeksem. Już wkrótce pierwsze efekty tych prac. Członkowie SAZ oczywiście będą informowani na bieżąco.   

Co daje Kodeks? Przyjęcie przez firmę Kodeksu orony danych osobowych w rekrutacji z jednej strony stwarza w firmie jednolite standardy spełniające wszystkie niezbęde wymagania RODO a z drugiej chroni firmę przed wyokimi karami w przypadku ich naruszenia.

 

Podsumowanie spotkania dostępne również na stronie organizatora - eRecruiter

 

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd