image-description

POTRZEBA WIĘKSZEJ PRODUKTYWNOŚCI, AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ I PROSTSZEGO SYSTEMU PODATKOWEGO

– Z jednej strony należy zagwarantować wolność dla rozwoju i kreatywności, z drugiej państwo powinno tworzyć stabilne instytucje, które gwarantują poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do państwa, ale umożliwiają też rozwój kapitału ludzkiego – ocenia.

– Problemem nie jest wysokość podatków, tylko poziom ich skomplikowania. W rankingu Banku Światowego „Doing Business" zajmujemy 77. miejsce w kategorii „płacenie podatków", a co roku jest gorzej. Polski przedsiębiorca spędza na zajmowaniu się podatkami co najmniej dwa razy tyle czasu, co przeciętnie w UE. Niestety, zamiast upraszczać, rząd przez pięć lat zajmował się uszczelnianiem systemu, a przy tym przyznawał ulgi i wprowadzał nowe daniny. Mam nadzieję, że to się zmieni. Administracja podatkowa i ZUS mogłyby zaoferować przedsiębiorcom biuro rachunkowe, rozliczać składki i podatki, przedsiębiorca klikałby tylko myszką, jeśli się zgadza – zaznacza główny ekonomista Pracodawców RP

Więcej na: Prof. Paweł Wojciechowski w „Newsweeku”: Potrzeba większej produktywności, aktywizacji zawodowej i prostszego systemu podatkowego | Media o nas (pracodawcyrp.pl)

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd