image-description

Niezbędne są szybkie zmiany w prawie o zatrudnieniu cudzoziemców

Dzisiaj na łamach Rzeczpospolitej ukazał się niezwykle ważny artykuł dotyczący zatrudniania cudzoziemców. Niezbędne są szybkie zmiany w prawie w tym zakresie.

Dwie największe organizacje polskich przedsiębiorców, czyli Pracodawcy RP i Konfederacja Lewiatan, niezależnie od siebie pracują nad propozycjami zmian w zasadach sprowadzania pracowników ze Wschodu.

 

Iwona Szmitkowska, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia

Kończymy już przygotowanie opinii prawnej, którą niedługo prześlemy do Ministerstwa Rodziny i w której zaproponujemy konkretne rozwiązania, jak mogłoby wyglądać wprowadzenie dorozumianej zgody na zatrudnienie cudzoziemca w Polsce. To już praktycznie ostatni dzwonek na wdrożenie tych zmian i powinny one wejść w życie naprawdę błyskawicznie, najlepiej jeszcze przed wakacjami. Skoro już teraz w urzędach pracy przedsiębiorcy czekają w długich kolejkach na rozpatrzenie ich wniosków, to co będzie, gdy ruszy rynek prac sezonowych, budownictwo i przetwórstwo. Polski biznes ma obecnie ogromne zapotrzebowanie na ręce do pracy i nie możemy tego przegapić.

Link do artykułu

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd