image-description

I Kongres Pracy Tymczasowej już za nami

28.03.2017 roku odbył się I Kongres Pracy Tymczasowej. Wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie a liczni goście nie kryli zadowolenia. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim reportażem.

 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez przewodniczącego Sekcji Agencji Pracy Tymczasowej (SAPT) i wiceprezesa Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ) pana Michała Podulskiego. Następnie przewodniczący SAPT mówił o historii powstania pomysłu na I Kongres Pracy Tymczasowej i zaangażowaniu 19 firm w organizację tego wydarzenia. Kongres nie jest jednak jedynym dziełem tej sprawczej grupy, która zorganizowała również akcję #DzieńZmian. Celem akcji #DzieńZmian jest budowanie społecznej świadomości wartości jaką niesie za sobą praca tymczasowa. Z akcją można się zapoznać na www.dzienzmian.pl   

 

Następnie głos zabrała pani Iwona Szmitkowska, Prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. W swoim wystąpieniu wskazała na wagę agencji zatrudnienia na polskim i światowym rynku. Co ważne a zarazem napawające optymizmem to prognozy, że rynek ten jeszcze bedzie się rozwijał.

 

Jako kolejny zabrał głos pan Dariusz Górski, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Pracy, który przybliżył uczestnikom kongresu zagadnienia związane z delegowaniem pracowników z i na terytorium RP. Prelegent szczegółowo omówił wybrane aspekty problematyki kontroli. W przerwach pan Dariusz odpowiadał na indywidualne pytania z czego chętnie korzystali nasi goście. 

 

Następnie, najbardziej gorący temat ostatnich dni, czyli zmiany w ustawie o pracy tymczasowej zaprezentował dr Maciej Chakowski. Pan Maciej Chakowski w trakcie wystąpienia odpowiadał na liczne pytania i wątpliwości. 

 

Temat outsourcingu - szans i zagrożeń z nim związanych szeroko omówił radca prawny pan Przemysław Ciszek. Uwagę uczestników przykuły różnice pomiędzy outsourcingiem a APT.

 

Po przerwie głos zabrała pani mecenas Joanna Torbe, która wskazała uczestnikom kongresu najważniejsze aspekty zatrudniania pracowników zza wchodniej granicy w Polsce. Wszyscy wyszli z kongresu z wiedzą na co trzeba zwracać uwagę zatrudniając cudzoziemców. Pani mecenas przybliżyła też uczestnikom zasady rekrutacji bezpośrednio na Ukrainie.

I Kongres pracy Tymczasowej iście profesjonalnie zakończyli przestawiciele kancelarii ZJPL Zynk, Jaworski, Pietrzyk, Lewandowski Sp.p., którzy zaprezentowali istotę delegowania pracowników do Holandii i Niemiec. 

 

Na koniec wrażenia wraz z panem Michałem Podulskim podsumował pan Sławomir Sizieniewski, któremu dziękujemy za profesjonalne poprowadzenie I Kongresu Pracy Tymczasowej. Już dzisiaj z pewnością możemy powiedzieć: Do zobaczenia na następnym kongresie! 

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd