image-description

Kandydat oko w oko z przyszłym pracodawcą

Jak czytamy w tekście "Kandydat i firma twarzą w twarz. Czyli rekrutacja 4.0", opublikowanym w serwisie pulshr.pl "Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia przyznaje, że kandydaci podejmując decyzje o wyborze miejsca pracy biorą dziś pod uwagę nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale wiele różnych czynników.

- Dostęp do informacji, jaki daje Internet powoduje, że praktycznie każdy kandydat zanim złoży aplikację stara się zweryfikować swojego pracodawcę. Szuka nie tylko informacji, ale też osobistych opinii o nim. Sprawdza, czy nikt nie skarży się na współpracę, relacje z przełożonymi. Istotne dla osób szukających pracy jest też to, czy pracodawca słucha co młodzi ludzie mają do zaproponowania i czy atmosfera w pracy jest przyjemna, czy stresująca. Moim zdaniem nie wolno popadać w skrajności. Pracodawcy muszą wyważyć te kwestie, ale z pewnością powinni brać je pod uwagę - mówi Michał Podulski.

Dodaje, że zmiany w podejściu do pracowników wymagają często od managerów zmiany podejścia czy nabycia nowych umiejętności, np. poprzez szkolenia. "Z tego co obserwuję młodzi managerowie najczęściej nie mają z tym problemu, trudniej przychodzi to starszym, przyzwyczajonym do standardów, które stosowali od wielu lat – mówi ekspert SAZ."

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd