Aktualności

Co zmieni się w zatrudnianiu cudzoziemców po 1 stycznia 2018?

Ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw wnosi od 1 stycznia 2018 r. sporo zmian w funkcjonowaniu podmiotów powierzających cudzoziemcom wykonywanie pracy na terenie RP. Wprowadza ona dodatkowe regulacje systemu dopuszczania ich do polskiego rynku pracy; zmienia przepisy regulujące wydawanie zezwoleń na pracę i wprowadza nowy typ zezwolenia, dotyczącego wykonywania przez cudzoziemców prac sezonowych.

arrow

7 XII "ŚLĄSKI HR - od projektu do efektu"

7 grudnia 2017 zapraszamy na kolejny HR-owy OPEN SPACE! "ŚLĄSKI HR - od projektu do efektu". Naszym celem jest rozwój i integracja śląskiej społeczności HR, wspierającej się w zakresie merytorycznym i narzędziowym. Chcemy stworzyć miejsce współpracy między biznesem, HR i środowiskiem branżowym na rynku śląskim.

arrow

Podsumowanie V Konferencji SAO SAZ

V Konferencję SAO: Delegowanie pracowników za granicę - funkcjonowanie w warunkach dynamicznych zmian prawnych otworzył Krzysztof Jakubowski, Przewodniczący Sekcji Agencji Opieki i Wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. W swoim wystąpieniu przedstawił zebranym problemy jakim przedsiębiorcy stawiają obecnie czoła oraz podejmowane w tym kierunku działania Sekcji i Stowarzyszenia. Nie sposób było nie zauważyć emocji zarówno w wystąpieniach jak i w licznych pytaniach zadawanych po każdym z nich.

arrow

Ważne terminy dla Agencji Zatrudnienia

Ustawa o pracy tymczasowej jaka weszła w życie z dniem 1 czerwca 2017 w ramach przepisów przejściowych nakłada na Agencje Zatrudniania kila nowych obowiązków. O niektórych z nich przypominamy.

arrow

Wydarzenia SAZ

Wprawdzie wakacje dopiero na półmetku, niemniej warto zaplanować sobie obecność podczas spotkań praktyków z różnych obszarów HR. Już dziś zapraszamy do Warszawy na trzy z nich.

arrow

Ponad 60 biur agencji pracy tymczasowej znajdzie się pod lupą kandydatów!

22 czerwca 2017 r. w biurach 19 ogólnopolskich agencji pracy tymczasowej w 30 polskich miastach rozpocznie się Dzień Zmian. To druga tego typu 12-godzinna akcja, podczas której personel agencji zatrudnienia będzie odpowiadał kandydatom na wszelkie pytania o pracę tymczasową i działanie samych pośredników.

arrow

Już tylko do 14 czerwca 2017

Agencje Pracy Tymczasowej mają czas do 14 czerwca 2017 na dopełnienia formalności związanych z przepisem przejściowym dotyczącym danych kontaktowych dla pracownika tymczasowego.

arrow

#KonkursSAZ - Wyniki

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki #KonkursuSAZ przeznaczonego tylko dla naszych członków

arrow

Praca drożeje

Według badań GUS, przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wzrosło rok do roku o 4,1 proc., a zatrudnienie wzrosło o 4,6 proc.

arrow

Ustawa o pracy tymczasowej podpisana przez Prezydenta RP

W dniu 6 maja 2017 roku Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie z dniem 1 czerwca 2017 r. Trwające wiele miesięcy prace nad ustawą dobiegły końca.

arrow

Praca sezonowa - rekrutacje ruszyły

Czas prac sezonowych przed nami, ale agencje zatrudnienia obserwując duże zainteresowanie pracami sezonowymi w okresie letnim już rozpoczynają rekrutację.

arrow

ZMIANA UPRAWNIEŃ ZUS

W kwietniu tego roku Sejm uchwalił zmianę uprawnień ZUS-u i jeżeli Senat zaakceptuje nowe prawo bez nanoszenia poprawek, inspektorzy państwowego ubezpieczyciela będą mogli arbitralnie określać, czy umowy cywilno-prawne nie powinny być jednak umowami o pracę .Pod kontrolą będą dokumenty podpisane aktualnie jak i do 5 lat wstecz.

arrow

SKUTECZNA REKRUTACJA

Najlepszych kandydatów do pracy zapewniają wewnętrzne rekrutacje i pracownicze programy poleceń.

arrow

Nagrody Lodołamacz 2016 przyznane

Agencja Lavoro Sp. z o.o., będąca wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia Została uhonorowana nagrodą Lodołamacz 2016 w kategorii ?otwarty rynek?

arrow

I Kongres Pracy Tymczasowej już za nami

28.03.2017 roku odbył się I Kongres Pracy Tymczasowej. Wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie a liczni goście nie kryli zadowolenia. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim reportażem.

arrow

Sukces akcji #DzieńZmian

Spotkania, warsztaty, rozmowy, dużo energii i zaangażowania. Agencje SAZ otworzyły swoje drzwi w ramach akcji #DzieńZmian!

arrow

Stawka minimalna - kontrole

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska przypomniała na konferencji prasowej zorganizowanej w MRPiPS, że od 1 stycznia br. obowiązują przepisy ustanawiające minimalną stawkę godzinową w wysokości 13 zł dla określonych umów cywilnoprawnych. Kwota ta ma być corocznie waloryzowana, tak jak płaca minimalna.

arrow

Od 01.01.2018 jedno konto dla wszystkich opłat ZUS

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

arrow

Zmiany w pracy tymczasowej w Niemczech już od 1 kwietnia!

Sekcja Agencji Opieki (SAO) Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia już od listopada 2015 informowała, że planowane są zmiany w przepisach w zatrudnianiu pracowników tymczasowych u naszych zachodnich sąsiadów. Przepisy te wchodzą życie już od 1 kwietnia 2017 roku.

arrow

Witamy nowego członka SAZ

Z początkiem grudnia do grona członków SAZ dołączyła agencja Yvonne-n, która została również członkiem sekcji agencji opieki.

arrow

Stan aktualny projektu ustawy tymczasowej

Projekt ustawy o pracownikach tymczasowych będzie rozpatrywany w porządku obrad w dniu 1 grudnia 2017. Termin wejścia w życie planowanej ustawy określono na dzień 1 czerwca 2017 r. z wyjątkiem dwóch przepisów, które weszłyby w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.

arrow

Zakończył się 4th International Recruitment Congress 2016

Jak przyciągnąć do firmy najbardziej wartościowych pracowników, jak rozpoznawać potencjał kandydatów i jaka jest różnica między zwyczajną rekrutacją, a szukaniem talentów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy 4th International Recruitment Congress 2016. Kongres odbył się 27 października 2016 roku i zorganizowany został przez SAZ (Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia), największą w kraju organizację branżową, która skupia agencje zatrudnienia.

arrow

ZMIANY W PRAWIE PRACY 2016 - WARSZTATY DLA AGENCJI ZATRUDNIENIA

W związku z licznymi zmianami w prawie pracy, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia organizuje (czwarte z kolei w 2016 roku) warsztaty dla agencji zatrudnienia, których celem jest praktyczne omówienie nowych przepisów. Warsztaty adresujemy zarówno do naszych dotychczasowych członków, jak również agencji niezrzeszonych. Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych prelegentów specjalizujących się w obszarze prawa dla agencji zatrudnienia.

arrow

Projekt nowelizacji ustawy o pracy tymczasowej budzi wątpliwości

Trwa opiniowanie rządowej propozycji zmiany przepisów dotyczących zatrudnienia tymczasowego. Nowelizacja ma na celu podniesienie standardów pracy tymczasowej i zwiększenie bezpieczeństwa prawnego pracowników. W praktyce jednak propozycja zawiera wiele nieklarownych oraz spornych zapisów, informuje Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia.

arrow

Kolejne dyskusyjne przepisy w nowym projekcie ustawy o pracy tymczasowej

Trwa opiniowanie rządowej propozycji zmiany przepisów dotyczących zatrudnienia tymczasowego. Nowelizacja ustawy jest skierowana na podniesienie standardów pracy tymczasowej, warunków zatrudnienia pracowników oraz zwiększenie bezpieczeństwa prawnego pracowników. W praktyce jednak propozycja zawiera wiele nieklarownych oraz spornych zapisów. Eksperci Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), wskazują m.in. na niejasne zasady naliczania urlopów, niekorzystne rozwiązanie kwestii zatrudniania kobiet w ciąży i nieuzasadnione zrównanie dokumentacji potrzebnej do zatrudnienia tymczasowego na podstawie umowy zlecenia w stosunku do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

arrow

Kontakt

StowarzyszeniE Agencji Zatrudnienia

ul. Żelazna 59 lok. 6.3, 00-848 Warszawa
t:
+48 22 623-85-53
e:
biuro@saz.org.pl
 
 
Sprawdz dojazd